Nõmme

reform.ee
Menüü
1124

Sten Laansoo

Kandideerin Tallinna linnavolikogusse, et muuta Nõmme parimaks elukeskkonnaks.

Olen lõpetanud Tallinna Reaalkooli ja Tartu Ülikoolis õigusteaduskonna. Kogu oma elu olen elanud Nõmmel. Töötan Riigikogus ning olen olnud Kaja Kallase nõunik nii parlamendis kui ka valitsuses. Olen olnud ka Eesti Tantsuspordi Liidu peasekretär, kus puutusin tihedalt kokku nii noorte liikumishariduse kui ka spordi teemadega.

Nõmme peab olema parim elukeskkond kõigile elanikele. Seisan selle eest, et meie loodus oleks hoitud ning säiliks meie kodukandi omapära. Mina näen, et Nõmme peab olema koht, mis meelitab siia noori inimesi aega veetma ja elama. Hea linnakeskkond on avatud ja looduslähedane ning meelitab inimesi värskes õhus viibima. Selleks aga peavad meie tänavad olema puhtad ja pargid korras ning pakkuma elanikele erinevaid võimalusi sportimiseks ja vaba aja veetmiseks. Nõmme keskus vajab rekonstrueerimist, et sellest saaks tänapäevane linnaosasüda. Samuti tuleb korrastada Nõmme jaama ja keskuse vaheline ala, et sellest saaks Nõmme esindusväljak. Kvaliteetne tänavaruum on meie kõigi eluruum!

Linnaosas peavad olema võimalused, et toetada noorte elanike igakülgset arengut. Kui tahame, et meie elanikud oleksid tegusad ja terved, peame väärtustama huvihariduse ja sportimise võimalusi kogu linnaosas. Pealinn peab huviharidust ja sporditegevust toetama nõnda, et iga laps, sõltumata vanusest, saaks käia vabalt valitud huvikoolis või trennis. Nõmmel saame korda teha Nõmme noortemaja Nurme tänava maja!

Tervikuna peab Tallinn liikuma avatud ja ühendatud linnaruumi poole. Tänavaruum peab olema selline, et ise ja turvaliselt saavad liikuma nii noored kui ka vanemad ning olulised avalikud teenused on 15 minuti kaugusel jalgsi või rattaga, aktiivselt liikudes. Rõhku tuleb panna jätkusuutlikule majandamisele, seades eesmärgi muutuda aastaks 2050 süsinikuneutraalseks.

Soovin luua parima elukeskkonna kõikidele elanikele ning olen selle nimel valmis töötama. Usun, et koostöös on kõik võimalik. Loodan, et oled valmis mind valimistel toetama, ja olen selle toetuse eest siiralt tänulik.

Küsimuste ja mõtete korral võid mulle julgelt helistada või kirjutada. 

1124

Sten Laansoo

Riigikogu nõunik 59004508