Nõmme

reform.ee
Menüü
1129

Tiit Vapper

Minu „ajalooliseks missiooniks“ osutus Eestis e-riigi loomise algatamine. Noore õppejõuna asutasin meie ainulaadse TTÜ akadeemilise koolkonna teadmiste põhjal vastava ettevõtte, tõin Eestisse arendamiseks vajamineva tehnoloogia ja ehitasime ka maailmas unikaalsed esimesed töökeskkonda moodustavad infosüsteemid, nagu äriregister, autoregister, vangiregister jpt. Need olid 90ndatel ainsad, kuid digiühiskonna loomiseks piisavad, modernsed üleriigilised infosüsteemid, mis sealt koos ametkondade, teiste ettevõtete ja asjatundlike inimestega viisid tänase e-riigini.

Digiühiskonna temaatika on mind viinud kõikjale maailmas. Olen saanud ning pakkunud teadmisi ja kogemusi paljudes maades ning mitte ainult infotehnoloogiaga seotult. Nii mõnigi neist on olnud tänulik koostöö eest, mis väljendub mul ka ühe riigi aukonsuli rollis.

Olen näinud, kuidas elavad inimesed arenenud riikide aedlinnades suuremate keskuste kõrval, mis on viinud mõtetele, kuidas meil võiks parem olla. Seda tahaks jagada ning koos teiste nõmmekatega uusi võimalusi tekitada. Olen elanud Nõmmel 30 aastat ja näen, et inimeste enda aktiivsusele lisaks oleks vaja palju tegusid kohaliku võimu poolt. See ongi minu kandideerimise põhjus.

Kuid nagu me kõik oma riigi näitel oleme näinud, on areng tagatud vaid iseseisvusega – endine Nõmme linn peab taas saama omavalitsuseks. Ainult siis saame ise otsustada ja Nõmme arengulubadusi täita. Senise linnaääre staatusega on keeruline leida linna(osa) saavutusi nõmmekate heaks Eesti taasiseseisvumisest tänaseni.

Kui mind usaldatakse valituks, siis:

  • vabastan Nõmme ajaloolise peaväljaku magistraali liiklusest Järve-Mustamäe läbimurdega ning kujundan aedlinna liiklusskeemid vastavaks kohalike elanike järgi koos teede heakorrastamisega jalutamiseks, kergliikluseks, autode sisse- ja väljasõiduks;
  • kõik lehekotid, mis asetatakse aedade taha, viiakse tasuta ära. 
1129

Tiit Vapper

TTÜ õppejõud, AS Reaalsüsteemid juhatuse liige, Moldova Vabariigi aukonsul Eestis Vaata Instagramist