Nõmme

reform.ee
Menüü
1119

Vilja Toomast

Eelmistel, 2017. aasta kohalikel valimistel osutusin Reformierakonna nimekirjas valituks Tallinna linnavolikokku. Olen Tallinna linnavolikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees. Samuti olen saanud aktiivselt kaasa rääkida Nõmme linnaosa arengus, kuna juhin Nõmme linnaosakogu arengu- ja planeerimiskomisjoni. Nende aastate jooksul oleme komisjonis kinnitanud mitu huvitavat arendusprojekti, mis Nõmme elu rikastavad. Vähem oluline pole olnud ka Nõmmele sobimatutele arendustele vastu seismine.

Nõmme on oma rohelisuse ja privaatsusega Tallina üks elamisväärsemaid piirkondi. Olen uhke, et mul on Nõmme kujunemisel olnud võimalus kaasa rääkida. Mul on olnud ka au olla Nõmme linnaosa vanem ja sellepärast tunnen ehk sügavamalt kohaliku elu kitsaskohti, aga samas ka võimalusi ja arengupotentsiaali. Tahan jätkuvalt panustada Nõmme paremaks ja ilusamaks muutmisse.

Olen poliitikas aktiivselt osalenud rohkem kui 30 aastat. Nende aastate sisse on mahtunud võitlus Eesti iseseisvuse eest Rahvarinde ridades, töö taasiseseisvunud Eesti peaministri abina, Riigikogu aseesimehe ja siseministri nõunikuna. Olen juhtinud kahte Tallinna linnaosa,  Nõmmet ja Põhja-Tallinna, esindanud Eestit viis aastat Euroopa Parlamendis ning kuulunud Riigikogu nelja koosseisu. Nende ametite kõrval juhtisin 10 aastat Ida-Tallinna Keskhaigla nõukogu ja olin viis aastat Eesti Võrkpalli Liidu president. 

Nõmme on kodu minu perekonnale. Minu abikaasa on Taimo Toomast, kes on muusika- ja teatriakadeemia lauluosakonna dotsent. Minu tütar Rosina omandas bioloogiadoktori kraadi Inglismaal ja on praegu järeldoktorantuuris Lissabonis.

1119

Vilja Toomast

Riigikogu liige