Pirita

reform.ee
Menüü
1130

Heidy Purga

Olen Heidy Purga, riigikogu liige, DJ ja raadioajakirjanik. Kandideerin eesolevatel valimistel sellepärast, et soovin, et kodulinn oleks väärikas elupaik meile kõigile. Tallinnal on rohkelt potentsiaali olla Euroopa parim ja oma meeskonnaga tahame linna just selliseks ehitada. 

Ma ei taha elada korrumpeerunud Tallinnas ja on viimane aeg selle muutmiseks! Mina soovin enda kodulinna panustada, olla uhkusega selle linna kodanik ja teada, et linnavalitsus panustab meie tulevikku, seisab liberaalsete demokraatlike väärtuste eest, kohtleb oma inimesi õiglaselt ja annab neile võimaluse kaasa rääkida. Et linnajuhid mõtlevad meie peale. Ja et meie tunneksime, et oleme osa linnast, mitte linna teenijad.

Kandideerin Pirital ja soovin, et just see kiirelt noorenev ning tugeva identiteediga linnaosa oleks veelgi nutikamalt läbi mõeldud ja kus tegevusi jaguks kõigile. Pirital on linnaosana tugevaid eeliseid, kuid samas ka arenguruumi näiteks laste hariduse peale mõeldes. Et kodulähedane kool ja lasteaed oleks kohalikele peredele esimene variant. Kus lapsed saaksid turvaliselt ise kooli kas jalgrattaga liigeldes või jalgsi. Emad ja isad ei peaks igapäevaselt lapsi linna ja tagasi sõidutama.

Ühendatud Tallinn on 15 minuti linn. See on tulevikulinn, kus kõigile on olulised avalikud teenused 15 minuti kaugusel jalgsi või rattaga, aktiivselt liikudes. Nii nagu teisteski 15 minuti linnades üle maailma, pääseb iga tallinlane ohutult lähedalasuvasse kooli, lasteaeda, poodi, rohealale, tervisekeskusesse ja tööle.

Kuid mulle teeb muret lastega perede huvide kaitsmine ja lasteaia kohatasu. Meie linnaosas elab palju noori peresid, kes kesklinna melust rahulikumat elukeskkonda on soovinud. Et neid peresid toetada, tuleb kaotada lasteaia kohatasu ja lahendada sõimeprobleemid. Lastega pered seisavad silmitsi tõsiasjaga, et lasteaia kohatasu võtab suure osa pere igakuisest sissetulekust, Tallinna linnal on kindlasti võimekust see probleem lahendada. Minu jaoks on oluliseks teemaks ka lastele alates 4. eluaastast tasuta huviringide võimaldamine, mis juhul saaks laps valida harrastamiseks sobiva huviala ja just niiviisi enda andeid avastada. Pean oluliseks erinevate huvihariduse pakkujate võrdset kohtlemist. Ei tohi eelistada kohaliku omavalitsuse lipu all tegutsevaid huviringe vaid toetada tuleb kõiki, ka neid, kes tegutsevad erasektoris ja on üles näidanud ettevõtlikkust ja pakuvad julgemaid ning  kaasaegsemaid lahendusi.

Kui mõelda kultuuri arendamisele, siis minu südameasjadeks on, et Tallinna Filmilinnak jõuaks riiklikult tähtsate kultuuriobjektide pingeritta, et Piritale lähedalasuv Kadriorg leiaks lahenduse, kuidas kord aastas toimuvast Kirjandustänava festivalist saaks aastaringne kirjandustänav ning et Pirita kõrval oleks ka teisi linnaosasid, kuhu inimesed saaksid oma vaba aega veetma minna, kas sportima või pikkadele jalutuskäikudele, piknikule või et lihtsalt uidata. Tallinnal on mitmetes valdkondades palju varjatut potentsiaali, sealhulgas linnakeskkonna inimväärsemaks arendamisel nii, et see oleks mõeldud kõigile.   

Ühendatud Tallinna eesmärgiks on linnakodaniku pikem, kvaliteetsem ja tervem elu paremas keskkonnas. See eesmärk ühendab linna tervikuks. Mina soovin sellesse panustada, et tagada meile tõeliselt ühendatud Tallinn. 

1130

Heidy Purga

Riigikogu liige, Kultuurikomisjoni liiige, Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Vaata Instagramist