Pirita

reform.ee
Menüü
1132

Kaupo Nõlvak

Olen ettevõtja, lõpetanud Pirita Majandusgümnaasiumi ja Tallinna Tehnikaülikooli soojusenergeetika magistrina ning töötan aastast 1994 minu perekonnale kuuluvas kaubandusettevõttes Kuldkroon OÜ. Olen lõpetanud ka Tallinna Diplomaatide Kooli. Olen aidanud üles ehitada ka Eesti Noorte Kommertskoda (JCI), olles selle kuni 40aastaste noori juhte arendava organisatsiooni sünni juures aastal 1989 ja Eesti JCI president aastal 1994. Kannan selle organisatsiooni tunnustusena eluks ajaks antavat JCI senaatori tiitlit. Samuti olen olnud asutaja ja president aastatel 1997–2000 ning alates 2012. aastast Eesti Kulla- ja Kellaliidus, mis on tegelenud Eesti juveeli- ja kellafirmade nimel ausa ettevõtluse propageerimise, turureeglite korrastamise ning juveelikaupluste müüjate eksperdikoolitusega. Võõrkeeltest valdan hästi vene, soome ja inglise keelt ning veidi prantsuse ja hispaania keelt. Olen aastaid tegutsenud ka eksperdina Maksu- ja Tolliameti ning Politsei- ja Piirivalveameti juures vääriskellade ja ehete hindamisel. 

Hobi korras tegelen korvpalli ja tennisega. Juhin juba 26 aastat seenioride korvpalliklubi BC Kuldkroon, mis osaleb aktiivselt nii Eesti seenioride turniiridel, aga ka rahvusvahelistel turniiridel Itaalias, Iirimaal ja Hispaanias. Olen aktiivne kala- ja jahimees.

Olen olnud valitud Pirita linnaosakogusse aastast 2005 ning Tallinna volikogusse aastast 2011. Olen suure tähelepanuga hoidnud silma peal Pirital ja Tallinnas algatatud planeeringutel. Olen praegugi Pirita linnaosakogu planeerimiskomisjoni esimees ning Tallinna volikogu linnamajanduskomisjoni aseesimees. Olen seisnud vastu arengutele, mis kahjustavad Tallinna elukeskkonda või Pirita elanike miljöörohkete asumite arenguid. Innukalt olen püüdnud kaasa aidata nendele arendustele, mis hõlbustavad sportimist, liikuvust ning teenuste paremat kättesaadavust Pirita linnaosas, samuti mis toetavad innovaatilist arhitektuuri. Kahjuks olen pidanud ka pealt vaatama, kuidas 15 aastat on Pirita areng peaaegu paigal tammunud. Puudub linnaosa keskus ja mõnes asumis isegi sademevee ärajuhtimise süsteemid.

Reformierakonna moto nendel valimistel on ÜHENDATUD TALLINN ning mina pean Pirital oluliseks, et saaks välja ehitatud kõik kergliiklusteed kõikidest asumitest suunaga Pirita-Kose ringrajale, kus enam ilmselt kunagi võidusõite ei korraldata, kuid mille ringi äärde võiks rajada ratta- ja jalutusteed ühendatuna nii Lillepi pargi kui ka kesklinna viiva rannapromenaadiga.

Meie linnaosa hariduskants – Pirita majandusgümnaasium (mina olen sellel kooli vilistlane) – vajab hädasti laiendust aatriumi, uue söökla ja garderoobidega. Padriku piirkonda tuleb aga uus põhikool rajada.

Pirita rannapromenaadi väljaehitamisest on aastakümneid räägitud, piirdutud on seni vaid tee asfalteerimisega. Meie linnaosa spordikeskuses tuleb rekonstrueerida velotrekk taas rahvusvaheliste võistluste kõlbulikuks ning paigaldada sellele katus, mis muudaks selle mitmefunktsiooniliseks kultuuri- ja spordikeskuseks. 

1132

Kaupo Nõlvak

Kuldkroon OÜ Juhatuse esimees Vaata Instagramist Vaata veebilehelt