Põhja-Tallinn

reform.ee
Menüü
1145

Andres Aro

Soovin Põhja-Tallinna muuta populaarseks merekuurordiks ja Kopli tänapäevaseks mitmekultuuriliseks linnaosaks. Toetan erakonnakaaslaste ideed rajada Koplisse moodne trammivõrk piki Puhangu tänavat Stroomi randa. Ja rand tuleb teha korda.

Soovin, et uusarendustes oleks kavas kool, lasteaed või vähemalt internetipunkt. Toetan uute miniparkide ja spordiväljakute rajamist. Osalen oma firmaga Sõle tänava ehitushankel, soovime läbida kõik kooskõlastused ja rajada koos partneritega trammiliini Kopli randa.

Toetan erakonnakaaslaste ideed rajada Põhja-Tallinna ulatuslikult jalgrattateid ja arendada trammivõrku. Kolde trammiliin võiks hea tahmise korral käivituda juba 2023. aastal. Ma soovin teostada ideed, mille kohaselt üksikisiku tulumaks laekuks Põhja-Tallinna projektide hüvanguks, mitte näiteks linnatranspordi või MUPO ülalpidamiseks.

Eduka valimistulemuse korral sooviksin asuda linnaosavanema ametikohale. Arendada sooviks turvalisust ja piirkonna valgustust.

Praegune töö: olen rahvusvaheline finantsstrateeg ja ehitusettevõtja. Aitame suurematel firmadel Helsingis koolimaju ehitada. Olen viimastel aastatel töötanud Tallinnas, Varssavis, Gdańskis, Helisingis ja Porvoos. 2022. aastal soovin panustada Paljassaarde.

Soovin panustada Gdański laevaliini avamisse. Minu koostööpartner on rahvusvaheline Santander Bank. Loodan, et sajandivahetuse Kopli agulist saaks 10 aasta pärast rahvusvaheline finantskeskus. Soovin kasutusele võtta meretrammi, mis sõidaks viis korda päevas linnahalli juurde. 

Minu hobid on sport, ujumine, rattasõit ja male. Kahjuks on hobideks vähe aega, kuna jagan end Eesti, Soome ja pere vahel. Kui 10 aastat tagasi jõudsin talitriatlonis Eesti meistrivõistlustel medalile, siis nüüd liigutan end lihtsalt tervise huvides. Kui ratta selga istun, siis 30 km ikka sõidan ning muidugi võimlen ja sörgin varahommikul.   

Olen abielus ja tütre isa.

Ettevõtluses on tööd piisavalt. Miks ma siis soovin kandideerida ja osaleda poliitikas? Ma olen mures Eestis leviva ideoloogiate sõja pärast. Soovin, et Eesti oleks avatud ja salliv ning läände orienteeritud. Soome ja Rootsi on Eestile eeskujuks! Ma ei salli Eestis levivat populismi ja marurahvuslust. Hindan liberalismist tulenevaid vabadusi, mida kirjeldavad liberaalsed mõtlejad F. Fukujama ja teised.

1145

Andres Aro

Rahvusvaheline ehitusettevõtja Vaata Instagramist 5654773