Põhja-Tallinn

reform.ee
Menüü
1142

Mati Raidma

Eesti taasiseseisvumise algusest ehitasin 14 aastat üles Eesti päästeteenistust, olles sellest pool aega ka päästeameti peadirektor. Seejärel valiti mind pärast aastast peaministri julgeolekunõuniku ametit Riigikokku, kus ma pea kaheksa aastat riigikaitsekomisjoni esimehe ülesandeid täites pühendusin Eesti julgeolekupoliitika ja laiapindse riigikaitsekäsitluse väljatöötamisele. Seejärel osalesin keskkonnaministrina vabariigi valitsuse töös. Alates jaanuarist 2021 olen taas Riigikogu ja riigikaitsekomisjoni liige.

2020. aasta möödus mul COVIDi kriisi lahendades: esimese laine ajal Saaremaa haiglat ja omavalitsuse kriisikomisjoni toetades ning teise laine ajal terviseameti hädaolukorrastaabi ülesehitamist ning tööd nõustades.

Minu põhilised tegevusvaldkonnad on turvalisus ja julgeolek. Olen veendunud, et vaba, iseenda, pere ja kogukonna turvalisust väärtustav ning sellesse panustav kodanik on peamine turvalise elukeskkonna kujundaja. 

Kandideerides Põhja-Tallinnas luban:

– seista selle eest, et linn panustaks tallinlaste ohuteadlikkusse ja turvalisuskultuuri märkimisväärselt enam;

– muuta paremaks linnavõimu rolli kriiside haldamisel, seda ka COVIDi kriisist ülesaamisel ning tallinlaste normaalsesse elurütmi naasmisel; 

– laiendada kodude turvalisemaks muutmise toetusprogramme, kus riigi ja kohalike omavalitsuste ühise panustamisega saab korda kõige kriitilisemate kodude küttekolded ja elektrisüsteemid ning toetatakse eakate ja erivajadustega inimeste jaoks kodu kohandamist;

– teha kõik, et Põhja-Tallinna inimeste turvalisust tagav Kopli päästekomando saaks omale uue ja tänapäevase hoone ning töökeskkonna.

1142

Mati Raidma

Riigikogu, Riigikogu liige Vaata Instagramist 5074112