Tartu linn

reform.ee
Menüü
166

Armen Šahbazjan

Mina olen sündinud Jerevanis ja olen Tartu elanik 1984. aastast. Olen lõpetanud Eesti Maaülikooli (endine EPA) mehaanikainseneri eriala. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist olen juba mitukümmend aastat tegelenud muusika, elektroonika, arvutite, interneti, satelliidi ja IPTV-tehnikaga ning nüüdsest rohelise energia allika ehk päikesepaneelidega.

Olen üliõpilasest saadik osalenud noorte organisatsioonides, näiteks Noorte Armeenia Üliõpilaste Seltsis, mis suurenes Tartu Armeenia Rahvusühinguks.

Üle kahekümne aasta olen osa võtnud Tartu ja Tallinna Armeenia rahvusühingute tegevusest. Selle aja jooksul olen korraldanud peaaegu kõiki üritusi, kaasa arvatud teiste rahvusühingute jaoks, olen läbi viinud tehnilist ja üldist organiseerimist. 

Meie pere asutas 12 aastat tagasi Tartu Armeenia pühapäevakooli Maštots ja juba viis aastat on tegutsenud Tallinna rühmad.

Meie kooli noorte pereansambel DVIN on 2013. a ETV-l linastunud telesaate „Perepidu” võitja ja üks DVINi osaleja on nüüd tuntud laulja Stefan, Eesti „Eurolaulust” osavõtja.

Pühapäevakooli ja Tallinna Armeenia Rahvusühingu tegevuses olen mitu korda esindanud Eestit Armeenia Diaspora Ministeeriumis, Eesti delegatsiooni kogu Armeenia olümpiamängudel ja Euroopa Armeenia mängudel. Lisaks sellele olen osa võtnud erinevatest projektidest, mis on toimunud koostöös Armeenia saatkonnaga Balti riikides.

Mina oma tegevuses näen Tartu linna seotuna erinevate tänapäevaste tehnoloogiaprojektidega ja mulle on südamelähedane rahvusühingute suhetest osavõtmine, lisaks Armeenia rahvusühingute esindamine ning sügavate majandussidemete loomine Eesti ja Armeenia vahel. 

166

Armen Šahbazjan

Armmedia OÜ, juhatuse esimees