Tartu linn

reform.ee
Menüü
141

Imar Koutchoukali

Tere!
Mina olen Imar Koutchoukali. Sündisin 1992. aastal Hollandis ja kolisin Tartusse aastal 2018. Olen Tartu ülikoolis nooremteadur ja lektor.
Tartus elades olen tähele pannud, et teeme paljusid asju juba hästi: viimase kahekümne aasta jooksul on Tartust kasvanud maailmakuulus ülikoolilinn, kuhu tullakse õppima, töötama ja elama igalt poolt maailmast. Et säilitada head ning meie linna veel paremaks teha, soovin keskenduda kahele asjale.

Kõigepealt peaks Tartu linna kergliiklusvõrgustik laienema üle linna ning moodustama terviku. Viimaste aastate jooksul oleme teinud head tööd: kergliiklusteid on juurde tulnud ning linnarattad on muutunud aina populaarsemaks, ent peaksime selle töö nüüd lõpuni viima. Mõnes kohas linnas jääb ebaselgeks, kuhu ja kuidas peavad ära mahtuma jalakäijad, jalgratturid ja autojuhid. Teeme Tartust veel ohutuma linna, millest saab eeskuju tervele Eestile.

Teiseks soovin näha, et Tartu jääks kohaks, kus kõik saavad end tunda turvaliselt ja hästi. Kahjuks olen pidanud tõdema, et viimaste aastate jooksul on mitte-eestlastesse suhtumine avalikes kohtades tunduvalt halvemaks muutunud. Tahaksin, et kõik, kes Tartusse elama tulevad, kogevad samasugust toetavat ja sõbralikku keskkonda, mis kunagi võttis vastu mind.

141

Imar Koutchoukali

Tartu Ülikool, nooremteadur Vaata Instagramist