Tartu linn

reform.ee
Menüü
152

Karoliina Lorenz

Saame tuttavaks!

Mina olen Karoliina, tartlane, 21-aastane üliõpilane ning kitarriõpetaja. 

Igapäevaselt õpin Tartu ülikoolis riigiteadusi, olen aktiivne Reformierakonna noortekogus ning õpetan huvilistele Alatskivi muusikakoolis klassikalist kitarri. Oma vaba aega meeldib mulle enim veeta pere seltsis, teha sporti või ennast uute väljakutsete najal arendada.

Sügisel toimuvatel KOVi valimistel kandideerin seepärast, et kuigi Tartus on palju ägedaid ideid ellu viidud, on veel palju mõtteid, mida rakendada, et linna veelgi tänapäevasemaks teha.

Nendel valimistel seisan peamiselt kolme teema eest. 

I – Tartlastele tänapäevased ning linnasõbralikumad lahendused vaba aja veetmiseks. See tähendab seda, et Emajõe ääres oleks rohkem trepistikke, põnevaid tegevusi nii noortele kui ka vanematele ning nelja aasta jooksul loodaks ilus promenaad Emajõe mõlemale kaldale. Praegu on linlased Delta õppehoone ees oleva trepistiku suure rõõmuga vastu võtnud. Minu soov on seista taoliste ajakohaste ideede eest Emajõe ääres, et linnasüda oleks koht, mis tooks nii elanikke kui ka külalisi rohkem ligi. Lisaks oleks ju tore, kui Emajõe ääres asuks meie oma Noblessner, kus saaks sumedaid suve- ning kargeid talveõhtuid nautida?

II – Ajakohastatud haridus, mis peab toetama praktilisi teadmisi iseseisvaks eluks. Hiljuti gümnaasiumi lõpetanuna on minu jaoks tähtis, et ettevõtlusõpe, rahatarkus ja küberhügieen jõuaksid lõpuks kooli õppekavadesse. Neid aineid saab lihtsasti lisada matemaatika- või ühiskonnatundidesse, et koolis õpitut saaks hiljem praktiseerida – nt kuidas luua kuueelarvet, kuidas olla parem meeskonnaliige jne – ja eluks vajalikke oskusi juba varakult õppida. 

III – Turvalisem elukeskkond kõigile tartlastele. Kuigi Tartu ümbruses on palju jalgrattateid, on hoopis tähtsam, et jalgratturid ja jalakäijad oleksid eraldatud, just nagu on Vanemuise või Vaksali tänaval. Elupõlise tartlasena on minu jaoks tähtis, et kõik liiklejad saaksid turvaliselt heade mõtete linnas liigelda. 

Aitäh, et minuga tuttavaks said ning mu ideed läbi lugesid. Kui kasvõi üks idee Sind kõnetas, siis oleksin ääretult tänulik, kui sügisel toimuvatel valimistel oma hääle mulle usaldaksid!

152

Karoliina Lorenz

TÜ tudeng, klassikalise kitarri õpetaja Vaata Instagramist 59092864