Tartu linn

reform.ee
Menüü
115

Reno Laidre

Hea tartlane, palun sinu häält!

Kandideerin Tartu linnavolikokku, sest tahan olla oma kodulinna arengu kujundaja.

5000 uut kodu Tartusse!
Keskkonnaküsimused muutuvad aina olulisemaks. Peatada tuleb valglinnastumine, mis põhjustab kiiret autostumist ja kliimamuutuseid. Selleks peab ehitustegevus Tartu linnas muutuma veelgi lihtsamaks ning asjaajamine kiireks ja läbipaistvaks. Töötan selle nimel, et hoonestamiseks sobilik maa Tartu linna territooriumil saaks kasutusse võetud.

Avatud Emajõgi kõigile!
Emajõgi on meie rikkus, kuid selle potentsiaali pole piisavalt kasutatud. Seisan selle eest, et Emajõe kaldad linnarahvale avataks ning rajataks promenaad kesklinnast Karlova sadamasse. Soovin muuta Altlantise-esise jõekalda meeldivaks vaba aja veetmise kohaks nii, et seal saaks tulevikus ka varbad vette kasta. Aitan kaasa sellele, et Tartusse tekiksid uued sadamad ja jõekohvikud.

Supilinna ja Ülejõe linnaosa ühendav Marja sild tuleb valmis ehitada ning jätkata koostööd maanteeametiga, et suunata transiitliiklus linnasüdamest eemale uuele Tiksoja sillale.

Tartu ettevõtlus peab kasvama nii, et nii linnaõhk kui ka Emajõe vesi jääksid puhtaks. Emajõest püütud kalad peavad olema söömiskõlblikud ning jõevesi ujumiseks tervislik.

Uus veekeskus koostöös erasektoriga!
Kultuuripealinnaks olemise aastast alates (2024. a) saab Tartus nautida veemõnusid Eesti suurimas veekeskuses. See saab teoks tänu linna ja erasektori koostööle. Pingutan, et sarnase koostöö tulemusel saaks ka Annelinna rajatud ujula ja jäähall.

Südalinna kultuurikeskus!
Aitan välja arendada veelgi parema linnasüdame, kus leidub aasta ringi tegevust kõikidele. Poe tänava pargi, südalinna kultuurikeskuse ja Vabaduse puiestee harmooniliseks sidumiseks Emajõega ning südalinna kultuurikeskuse ehitamiseks tuleb korraldada rahvusvaheline arhitektuurivõistlus.

Suured asjad sünnivad koostöös. Oma lubadusi saan ellu viia tänu sellele, et olen hea ja ühtehoidva meeskonna, Reformierakonna Tartu piirkonna liige.

Minust
Tartusse tõi mind 1995. aastal ülikool. Armusin sellesse linna ja otsustasin rajada siia oma kodu. Olen abielus ning minu peres kasvab üks kooliealine laps. Meie pere lemmikloomaks on kääbuspuudel.

Sport saadab mind kõikjal. Pikka aega elasin Tartu maratoni rütmis, kuid nüüd, pisut vanemana, olen hakanud eelistama rahulikumaid spordialasid, peamiselt kettagolfi. Vaba aega sisustan tihti ka kala püüdes.

Abilinnapeana olen saanud Tartu linna arengule kaasa aidata neli aastat. Enne seda väljakutset olin Tartu maavanem, Elva linnapea ja Rõngu vallavanem.

115

Reno Laidre

Tartu Linnavalitsus, abilinnapea Vaata Instagramist +3725286361