Tartu linn

reform.ee
Menüü
162

Vladimir Redpap

Olen endine riigiametnik, pikaaegne diplomaat. Kogu elu olen elanud Tartus, kuigi sündinud olen väljaspool Eestit. Ükskõik, kuhu elu mind ei ole viinud, peamiselt sport ja välisteenistus,  ma teadsin alati, et minu kodu on Tartus.

Nüüd, kus olen kodumail, tahaksin kaasa aidata, et Tartu oleks hea koht nii kodulinlastele kui külalistele.

Näen puudujääke selles, et Eestis on palju ülekaalulisi lapsi. Tahan pingutada selle nimel, et spordibaaside kasutamine oleks odavam või päris tasuta. Sellest jääb väheks, kui tasuta on vaid Tamme staadioni aiaäärne jooksurada. Sport on huvitav siis, kui saab mitmekesiselt harjutada ning tagatud on juurdepääs erinevatele spordialadele.

Võib olla peaksid ka teised linnad Eestis, nagu Tallinn, toetama oma pensionäre lisarahaga. Kõik vanurid vajavad inimväärset pensioni. Hindade erinevused pealinna ja Eesti teiste linnade vahel ei ole nii suured, et ainult Tallinna pensionäridele peab maksma lisatoetust. Ma ei mõista seda loogikat, mis tekitab vaid ebavõrdsust.

Tahan hea seista selle eest, et vene koolid Eestis läheksid eestikeelsele õppele üle tunduvalt varem kui aastal 2035. Aasta 2035 peegeldab ainult kõikide valitsuste tegemata tööd. Mõistan väga hästi, et see ei ole lihtsalt üleminek, mida pidevalt nihutatakse edasi, vaid see on vaevarikas töö vahepealsetel aastatel.

Tahan, et riik ja omavalitsused toetaksid rohkem noori peresid. Just neil on kõige raskem.

162

Vladimir Redpap

Pikaaegne diplomaat