Elva vald

reform.ee
Menüü
147

Merili Aasma

Minu nimi on Merili Aasma ning elan ja töötan Elva vallas. Pärit olen Luunja vallast, kuid viisteistkümmend aastat tagasi tegin valiku asuda tööle Elva linnavalitsusse turismivaldkonda. Selle aja jooksul on tehtud mitmesuguseid koostööprojekte ning tagatud infoteenus selle võrratu piirkonna kohta, mida Elva vald on. Põhihariduse olen omandanud Luunja keskkoolis, erialase hariduse Tartu kutsehariduskeskuses kolmel erialal ning kõrgharidus on lõpetamisel Tartu ülikooli Pärnu kolledžis. Tänaseks olen suundunud tööle erasektorisse, Enics Eesti aktsiaseltsi, vastutamaks ühe suurima kliendi klienditeenuse eest. Oma vaba aega sisustan vabatahtliku tööga jalgpalliklubi FC Elva juures ning hobidega, nagu käsitöö ja sport.

Olen alati olnud aktiivne kogukonnaliige ning siira sooviga panustada, et pidevalt midagi uut õppida. Gümnaasiumis koostasin uurimistöö, mis saavutas Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi korraldataval õpilaste ajaloouurimistööde võistlusel Eesti Vabariigi presidendi auhindadele kolmanda koha. Samuti on mul olnud võimalus panustada mitmesse erinevasse arengustrateegiasse. Tunnen siirast heameelt usalduse ja võimaluse üle panustada Elva arengusse nii strateegiate, koostöö kui ka erinevate tegevustega, milles olen osaline olnud.

Miks ma otsustasin kandideerida? Olles hulk aastaid töötanud Elva linnavalitsuses, oman taustteavet kohaliku omavalitsuse töö kohta. Seepärast tahan panustada siinse kogukonna arengusse, isegi kui igapäevane töö on seotud erasektoriga. Hea meel oleks näha, et meil on suurepärane elukeskkond nii noortele, kes soovivad jääda siia elama, kui ka neile, kes valivad Elva valla oma elukohaks. Tänaseks on palju tööd ära tehtud, näiteks alushariduse tagamine ja huvihariduse pakkumine. Siiski on küll ja veel ruumi arenguks, mille nimel tööd teha.

Minu käest on küsitud, miks ma ei ela ega tööta Tallinnas või laias maailmas, millele vastan alati, et elamaks kvaliteetset elu, ei ole vaja anonüümset suurlinna, vaid head elukeskkonda, sõpru ning kogukonnatunnet. Seda kõike suudab Elva vald pakkuda. See on visiitkaart, mida tagada ja tutvustada laiale maailmale.

147

Merili Aasma

Enics Eesti AS, klienditugi