Valga vald

reform.ee
Menüü
120

Ivar Unt

Olen Valgas sündinud ja kasvanud, kuid vahepeal viisid õpingud mind Tartusse, kus lõpetasin Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Suvevaheaegadel, kui teised võtsid päikesevanne või teenisid taskuraha, käisin mina üliõpilaste reservohvitseride kursustel. Nii kolm aastat järjest, mille tulemusena oman nüüd lipniku auastet.

Pärast ülikooli naasin Valgasse ning  olin aastatel 1999–2011 ametis Valga Linnavalitsuses, alguses aselinnapea ja hiljem linnapeana. Praegu töötan Transpordiametis, kus minu vastutada on kvaliteetne teehooldus ehk see, et meie teedel oleks vähem auke ja libedust. Seoses karjääripöördega tuli uuesti ka kooli minna ning hetkel õpin Tallinna Tehnikakõrgkoolis ehitust.

Olen abielus ja mul on kolm last: üks poeg ja kaks tütart. Oma hobidest tooksin välja spordi ja lugemise. Eriti naudin fantaasiakallakuga ajaviiteromaanide lugemist. Lemmikkirjanikud on Asimov, Clarke ja Simak. Olen varem tegelenud ka poksiga, kuid tänaseks läinud üle rahulikumate alade harrastamisele: mängin aktiivselt bridži, jooksen ja sõidan rattaga. Aastas korra jooksen poolmaratoni, et oma vastupidavust ja visadust hinnata.

Valituks saades soovin seista võrdse kohtlemise eest. Meil kõigil, olenemata soost, vanusest, rahvusest, elukohast või poliitilistest vaadetest, on õigus saada Valga vallas kvaliteetseid teenuseid. Mind häirivad ka puudulik heakord ja lagunevad majad. Selle teemaga tuleb jõulisemalt tegeleda: tondilossid lammutada ning otsida lahendusi hääbuvatele hoonetele rakenduse leidmiseks. Valga vald omandas Jaanikese Motokeskuse, mis seisab praegu jõude. Minu soov on see uuesti n-ö elama panna ning seista selle eest, et vald pööraks selle arendamisele suuremat tähelepanu.

120

Ivar Unt

Transpordiamet 5284217