Valga vald

reform.ee
Menüü
121

Marina Jerjomina

Olen olnud Valga linnavolikogu liige mitmel korral. Praegu tegutsen Kultuuriministeeriumi Rahvusvähemuste Kultuurinõukoja liikme ning Eesti Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liidu juhatuse liikmena.

Valga linnavolikogusse kandideerimisel olen seadnud oma eesmärgiks:

 • aidata kohalikel lastel, noortel ja täiskasvanutel paremini oma loomingulist potentsiaali realiseerida;
 • seista nende laste rahalise toetuse suurendamise eest, kes soovivad end mitmekülgselt arendada ning osalevad  seetõttu erinevate huviringide ja organisatsioonide töös;
 • tõhustada tööd passiivsete  Valga laste, noorte ja täiskasvanutega, et nad hakkaksid harrastama mitmekesisemat elustiili;
 • pakkuda kõikidele piirkonna elanikele kvaliteetset kultuuri- ja sotsiaalteenust.
 • Meie ülesanne on arendada ja suunata oma noori selliselt, et tulevikus ümbritseksid meid väärikad inimesed.

Olen sündinud Venemaal Rostovis, kus õppinud lasteaia muusikaõpetajaks ja koorijuhiks. 1985. aastal tulime koos mehega elama Eestisse Valga linna, sest raadiotehnikust mees suunati siia tööle. Eestist on saanud minu teine kodumaa ning Valgast kodulinn, mille elanike heaolu mulle väga korda läheb. Kuigi mul on vaid üks lihane poeg, pean enda omadeks ka tuhandeid Valga lapsi, keda olen õpetanud, juhendanud ning kel suureks saada aidanud. Siia kolides alustasin tööd Valga 14. lasteaias muusikõpetajana. 1991. aastal kutsuti mind Valga huvikooli huvijuhiks, kus töötasin neli aastat.

Olen võtnud oma südameasjaks Valga linna lastele, noortele ja täiskasvanutele kvaliteetse vaba aja veetmise võimaluste pakkumise. Pärast vanas pioneerimajas asunud huvikooli sulgemist otsustasin 1995. aastal asutada stuudio Joy, kus õpilastel on võimalus tegeleda laulmise, tantsimise ja akrobaatikaga. Nüüdseks on see stuudio tegutsenud Valga linnas juba 23 aastat ning kolm aastat tagasi avasime filiaali ka pealinnas. Tantsu- ja laulustuudioid on Valgas tegutsenud teisigi, kuid stuudio Joy on jäänud. Nende 23 tegevusaasta jooksul oleme  jaganud siin tantsu- ja laulukunsti algteadmisi 2660 inimesele.

Meie stuudiost on sirgunud palju tantsijaid, koreograafe ja lauljaid. Neist tuntumad on kuulus tantsija ja koreograaf Ruslan Stepanov, kes on olnud Vanemuise teatri balletiartist ja lavastaja ning alates 2014. aastast elab ja töötab Berliinis; tänavatantsutreener Aleksander Makarov, kes tegutseb juhendajana tantsustuudios D-Lux; USA-s edukaks saanud laulja Nikita Bogdanov ning Moskvas oma tantsukooli avanud Igor Lider, kes on tantsinud Moskva Suures Teatris, kuulub Venemaa parimasse tantsutruppi Jack´s Garret ja teeb hetkel koostööd ka Stuudio Joy Tallinna filiaaliga.

Minu eesmärk oli teha Joy stuudiost erinevate rahvuste ühendaja ning tänaseks on selle seinte vahel leidnud ühise keele nii eestlased, venelased, lätlased, ukrainlased kui ka armeenlased. Teeme koostööd paljude erinevate kultuurikollektiividega nii Eestist kui ka väljastpoolt. Alates 2006. aastast korraldame koos Valga ja Valka linnavalitsustega Valgas rahvusvahelist laulu- ja tantsufestivali Bordertown Beat (tõlge: piirilinna rütmid), millest on osa võtnud Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Iirimaa noored lauljad ja tantsijad.

Stuudio Joy lauljad ja tantsijad on läbi aegade võitnud kõrgeid auhinnalisi kohti nii Eestis kui ka välismaal. Minu solistid on osalenud konkurssidel “Eesti otsib superstaari”, “Laulukarussell”, “Tähtede laul”, “Võruvisioon” ja “Kaks takti ette”. Võitudega on tuldud koju ka lauluvõistlustelt Poolas, Lätis, Leedus, Venemaal, Gruusias ja USA-s. 20 aastat järjest on stuudio tantsutrupid pääsenud Koolitantsu festivali finalistide hulka, kus igal aastal on mõni tants pälvinud ka laureaaditiitli.

Stuudios Joy õppinud Valga lauljad ja tantsijad on edukalt esindanud nii Valga linna kui ka Eestit ning nende kõrge tase on toonud meie kodulinnale palju au.

Minu saavutused:

 • 2009 – parima kodanikuühenduse kandidaat Marina Jerjomina.
 • 2015 – preemia vähemusrahvuste kultuurikollektiivide tegevuse ja kultuuridevaheliste ürituste korraldamise eest.
 • 2016 – Valga linna aasta tegija.
 • 2020. aastal tunnustati stuudiot Joy kahe olulise tiitliga: Kultuuriministeerium autasustas stuudiot eri rahvusest noorte kontaktide loomisele kaasa aitamise eest kultuurilise ühistegevuse kaudu ja Integratsiooni Sihtasutus tunnustas meid suure ja pikaajalise panuse eest vähemusrahvuste kultuuri hoidmisel.
 • Schengeni tsooni avanemisega on kahe piirilinna Valga ja Valka loosungiks “Üks linn, kaks riiki”. Üle 20 aasta oli kahe linnavalitsuse vahel kokkulepe, et Valga linnavalitsus ei maksa Valka muusikakoolis õppivate Eesti laste eest, Valka linnavalitsus aga ei maksa Joy stuudios õppivate Läti laste eest.
 • 26 aasta jooksul on kõigil vabariiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel Joy stuudio tantsurühmad ja solistid piisavalt esindanud ennekõike Valga linna ja Eesti riiki!

Tulevik on see, mida me planeerime ja kujundame just täna!

121

Marina Jerjomina

MTÜ Stuudio JOY juhataja Vaata Instagramist Vaata veebilehelt