Viljandi linn

reform.ee
Menüü
146

Johan-Kristjan Konovalov

Viljandi arengut silmas pidades on mulle eriti südamelähedased kolm teemat: kultuuritegijate võimestamine, turismi arendamine ja andekate noorte hariduspüüdluste toetamine. Näen, et kõigi kolme puhul peab linn eest vedama ettevõtjaid ja kogukonda kaasavat koostööd.

Viljandis on väikesele alale koondunud suur hulk tipptasemel kultuurivaldkonnas tegutsevaid inimesi ja asutusi. See on andnud meile ainulaadse keskkonna, kus kultuuri luua ja kogeda. Omavalitsuse ülesanne on seda keskkonda väärtustada ja hoida ning selle arengule igakülgselt kaasa aidata. Tahan seista selle eest, et linn usaldaks kultuuritegijaid ning pakuks neile võimalust avalikku ruumi sisustada ja uusi sündmusi luua. Selleks pean oluliseks uue kultuurisündmuse arendustoetuse sisse seadmist.

Turismi arendamise eelduseks on õigupoolest eelnenud punkti täitmine. Viljandist võiks kujuneda Eesti kultuurikuurort. Kuid üldise kultuurikeskkonna kõrval on meil vaja tegeleda sihipäraselt ka Viljandi külastuskeskkonna parandamisega. Peame muutma lossimäed ligipääsetavaks ja arendama sellest atraktiivse külastusobjekti, millest kavatsen lähiajal ka pikemalt kirjutada. Lisaks leian, et linn peab toetama ettevõtjaid uute turismiteenuste arendamisel. 

Viljandis on suurepärased üldhariduskoolid ning võib julgelt öelda, et Eesti parimad huvikoolid. Ma soovin, et toetaksime kogukonnana veelgi enam nende noorte arengut, kellel on potentsiaal jõuda maailma absoluutsesse tippu. Selleks luban valituks saades seista selle eest, et linn ja kohalikud ettevõtted looksid ühiselt stipendiumifondi, millega toetataks Viljandi noorte õppima asumist maailma tippülikoolides.

146

Johan-Kristjan Konovalov

SA Viljandimaa Arenduskeskus, Viljandimaa turismiteenuste arendusjuht