Viljandi linn

reform.ee
Menüü
163

Marek Tiits

Olen sündinud Tartus 17. veebruaril 1980. aastal. Viljandiga olen alaliselt seotud alates aastast 2014, mil Tallinnast kogu perega lõplikult siia kolisime. Mu peres on lisaks minule ja abikaasale ka juba oma elu elav täisealine poeg ning põhikoolis käiv tütar. Olen lõpetanud Nõo reaalgümnaasiumi ning õppinud lisaks arvutivõrkude haldamist Tartu teeninduskoolis.

Töötasin pikki aastaid reklaamivaldkonnas nii tootmises kui ka juhtivatel kohtadel, ent nüüdseks olen juba kaheksa aastat teinud suure kirega tööd Eesti jalgpalli heaks. 2013. aastal asusin tööle Tallinna FC Florasse, kuid viimasel viiel aastal olen täielikult pühendunud meie linna kogukondliku jalgpalliklubi Viljandi Tulevik arendamisele. Olen töötanud ka ajakirjanikuna ning kirjatööd teen erinevate väljaannete heaks aeg-ajalt siiani.

Armastan loodust, kalapüüki ning jalgpalli mängides vaimuerksust ja tervist hoida. Suurt huvi tunnen teise maailmasõja ajaloo selle osa vastu, mis puudutab Baltimaade võitlusi, metsavendlust ning Eesti pinnal aset leidnud sündmusi.

Tallinnas veedetud 14 aasta järel Viljandisse kolides avastasin selle mitmetahulise ja põneva linna enda jaoks otsekui uuesti. Väga kiiresti sai mulle selgeks, et just see on paik, kust ma enam ei lahku. Hindan väga kõrgelt Viljandit kui puhast, turvalist ja sõbralikku elukeskkonda pakkuvat, kogukondliku tegutsemise musternäidiseks olevat ning heade inimeste ja tegude linna. Viimastel aastatel olen muutunud veendunud Viljandi apologeediks ning andnud läbi oma töö ja ka isiklikus plaanis omapoolse panuse, et teha Viljandi kui kogukondliku, ühtehoidva ja Eesti kauneima linna heaks nii palju reklaami ja mainekujundustööd, kui ramm vähegi lubab.

Olen Viljandis veedetud aastate jooksul saanud tohutult palju elamusi, emotsioone, sõpru ja sidemeid ning veetnud lugematuid tunde heade inimeste seltsis. Seetõttu otsustasin kandideerida eelseisvatel valimistel ka Viljandi linna volikokku, et aidata kaasa Viljandi veelgi paremaks muutmisele.

Viljandi linnavolikogus luban seista selle eest ja töötada selle nimel, et:

  • Viljandi elanikkond kasvaks ning nii siinsetel inimestel kui ka uutel tulijatel oleks avarad võimalused nii tööturul kui eneseteostuseks;
  • viljandlaste sportlikud vaba aja veetmise võimalused avarduksid ja oleksid kõigile alati kättesaadavad ning et iga Viljandi laps ja noor tegeleks järjepidevalt ning füüsiliselt aktiivselt talle meelepärase ja jõukohase spordialaga;
  • õitseks Viljandi turismi- ja majutusettevõtted, spordiklubid, kultuurikorraldajad ja kodanikuühendused ehk kõik, kes töötavad selle nimel, et Viljandis jätkuks kvaliteetaja veetmise võimalusi ning seeläbi kohalikele tööd ja leiba;
  • Viljandi kui Eesti kauneima linna ja turismisihtkoha maine kasvaks ja paraneks. Selle tarvis pean esmaoluliseks Viljandi järve rannaala läbimõeldud ja keskkonnateadlikku arendamist kogukondlikus koostöös ning aktiivsete kogukonnaühenduste, kultuurikorraldajate ja spordiklubide senisest jõulisemat toetamist;
  • Viljandi linnajuhtimine oleks kaasav ning toimiks järjepidevas dialoogis ja koostöös linna kodanikuühenduste ja erinevate huvigruppidega.

Mina usun Viljandisse! Mina jään siia!

163

Marek Tiits

MTÜ Viljandi Tulevikujalgpalli Klubi, turundus-arendusjuht