Viljandi linn

reform.ee
Menüü
150

Tauno Lipp

Olen üles kasvanud Viljandi lähistel ning omandanud siin hariduse ja alustanud oma sportlaskarjääri. Rohkem kui kümme eemal oldud aastat on seadnud armsa kodulinna minu jaoks hoopis uude perspektiivi – näen nüüd mitmeid suundi, mis vajavad tarka ja efektiivset arendamist ning millele saan oma teadmiste ja kogemustega kaasa aidata.

Viimase kümnendi jooksul olen võrkpallurikarjääri kõrval tegelenud aktiivselt ka spordialase juhtimisega, olles aastatel 2015–2017 Baltimaade suurima võrkpalliklubi Tallinna Selver mänedžer ja tegevjuht ning tänaseni Eesti võrkpalli liidus rannavõrkpalli projektijuht ja Viljandi võrkpalliklubi asutaja ning juht. Lisaks eelnimetatule töötan igapäevaselt Viljandi spordikoolis ning sellest aastast alates tegutsen poeglaste Eesti noortekoondise vanemtreenerina.

Olen korraldanud loetamatul hulgal spordiüritusi, millest silmapaistvamad ja õpetlikumad on olnud rahvusvahelise mastaabiga sündmused nagu üliõpilaste maailmameistrivõistlused rannavõrkpallis ning Euroopa meistriliiga mängud saalivõrkpallis. Olles lähedalt näinud, milline positiivne majanduslik mõju võib ürituste korraldamisel olla kohalikule kogukonnale ja ettevõtjatele, siis pean oma südameasjaks arendada, uuendada ja turundada Viljandi sporditaristut nõnda, et siia leiaks tee rohkem nii harrastus- kui ka tippspordi paremaid palasid ja suursündmusi ning et meie kohalikel elanikel ja noortel oleks veelgi paremad võimalused aktiivsete eluviiside harrastamiseks.

Noore pereisana ei pea ma vähemtähtsaks ka seda, et Viljandi oleks linnana hästi läbimõeldud, nüüdisaegne ja noortele peredele atraktiivne elupaik, kus pöörataks palju tähelepanu roheteemadele ning oleks korras kõnniteed, mis ei tekita lapsevanemates ülemäärast frustratsiooni, ja palju mõnusaid parke ning rohealasid, kus veeta kvaliteetaega.

Kuigi sport on minu jaoks kõige südamelähedasem valdkond, siis soovin, et Viljandi areneks tervikuna igas valdkonnas ning selle eest luban ka seista, et linna arendatakse kogukonda kaasates, targalt, õiglaselt ja hästi.

150

Tauno Lipp

Viljandi spordikool, võrkpalli treener