Viljandi linn

reform.ee
Menüü

VILJANDI – PAREM, HOOLIVAM JA NUTIKAM KODULINN 

Hea viljandlane! 17. oktoobril toimuvad kohalike omavalitsuste volikogude valimised, kus sina otsustad, kes vastutavad järgneval neljal aastal Viljandi linna arengu eest. Nagu mitmel korral varem, on seda vastutusekoormat viimased neli aastat koos koalitsioonipartneritega kandnud Reformierakond. Oleme selle ajaga palju jõudnud. Korda on saanud Mängupesa lasteaiahoone ja Paalalinna kool. Alustasime Männimäe lasteaia renoveerimist. Täiesti uue ilme on saanud Vabaduse plats ja sealt on kadunud vana parteimaja. Korrastatud on Tallinna tänava kesklinna osa, Pärnu maantee, Vaksali, Vana-Vaksali, Pargi, Tähe ja Planeedi tänav ning uuendatud on mitmeid kõnniteid. Käimas on uue jalgpallihalli ehitus Männimäele ning alanud Uue, Tartu ja Hiire tänava ehitus. Tõstsime sünnitoetust, ranitsatoetust ja puuetega inimeste hooldajatoetust, lõime ainulaadse Perepesa keskuse ning pakume kõigis linna lasteaedades tasuta hommikusööki.Oleme viimasel neljal aastal investeerinud Viljandi arengusse rohkem kui varasemal kümnel aastal kokku. Tulemusi võib igaüks silmaga näha.  

Kuid Viljandi elu edendamine pole veel kaugeltki lõppenud! Reformierakonna kandidaatidel on endiselt ideid ja indu, et meie kõigi kodulinna paremaks muuta. Lisaks suurte kogemustega omavalitsusjuhtidele on meiega liitunud mitmed tublid ja aktiivsed viljandlased, kes soovivad anda panuse linna arengusse. 

Oleme õppinud ebaõnnestunud Jaak Joala kuju rajamise protsessist. Avalikku linnaruumi puudutavad otsused peavad olema kogukonnaga paremini läbi räägitud.  

Järgnevalt toome välja Reformierakonna lubadused Viljandi linna arendamiseks aastatel 2021–2025. 

KAASAV LINNAJUHTIMINE 

TÄNAPÄEVANE JA KORRAS LINNARUUM 

NUTIKAS JA ROHELINE LINN 

ETTEVÕTLUS JA TURISM 

PERE JA LAPSED 

OLEME EESTI KULTUURIPEALINN 

SPORTLIK JA TERVE VILJANDI 

VÄÄRIKATE KODANIKE LINN