Võru linn

reform.ee
Menüü
105

Merle Koik

Elan Võrus juba 45 aastat. Kõrghariduse omandasin Tartu ülikoolis ning igapäevast leiba teenin Võrumaa keskraamatukogus arendusjuhina. Rahvusvaheliste projektide juhtimine on aidanud mul sära silmis hoida ning projektitöö toonud raamatukokku uut hingamist. Olen aidanud kaasa sellele, et juba järgmisel aastal algab Võrumaa keskraamatukogu renoveerimine, mille tulemusena saab hoone nii seest kui ka väljast uue ja ilusa ilme ning muutub oluliselt energiasäästlikumaks.

Võru linnavolikogu liikmena olen viimasel neljal aastal aktiivselt linnaelu arendamises kaasa rääkinud, olles sealjuures kuulunud nii volikogu kultuuri- kui ka majanduskomisjoni.

Kandidaadina pean eriti oluliseks järgmisi teemasid ja sihte:

  • Raamatukogu ja teiste kultuuri- ja haridusasutuste töötajad peavad saama väärika töö eest väärikat tasu! Raamatukogust peab saama innovaatiline kaugtöö ja -õppekeskus. 
  • Värske vanaemana on mulle ülioluline, et Võrus oleks hea elada väikeste lastega peredel.
  • Viis aastat järjest EPALE (Euroopa Komisjoni algatusena loodud täiskasvanuhariduse veebikeskkond) Eesti saadikuks valituna pean äärmiselt tähtsaks täiskasvanuharidust ja elukestvat õpet. 
  • Vanemad inimesed peavad saama abi interneti- ja nutimaailmas toimetulemiseks.
  • Võru noortekeskuse juhatuse liikmena on mu suur soov, et noortel oleks Võrus huvitav, arendav ja mõnus elukeskkond.
105

Merle Koik

Võrumaa Keskraamatukogu, arendusjuht