REFORMIERAKOND 2017
AASTA PILDIS

Reformierakonna jaoks on 2017. aasta olnud edukas - tegime läbi aegade parima tulemuse KOV valimistel ning sama kinnitavad ka reitingud - oleme jätkuvalt üks populaarsematest erakondadest Eestis, pakkudes tõsiseltvõetavat alternatiivi keskerakondlikule valitsusele.

Reformierakonna esimehe ja juhatuse valimised

2017. aasta algas erakonnale põnevate juhatuse valimistega. Erakonna esimeheks valiti Hanno Pevkur ning juhatuse liikmeteks Siim Kallas, Kaja Kallas, Jürgen Ligi, Urmas Paet, Maris Lauri, Arto Aas, Anne Sulling, Urve Tiidus, Aivar Sõerd, Ants Laaneots, Urmas Klaas, Andrei Korobeinik, Laine Randjärv ja Kalle Palling.

Valimiste START

Valimiste aasta sai avangu üle-eestilise koolitussarjaga „Valimiste START“. Erakonna esimees kohtus kõikide maakondade meeskondadega, tehti kampaaniaplaane, kuidas saavutada läbi aedade parim tulemus kohalikel valimistel.

Must kolmapäev

17. mail lahkusime musta kolmapäeva protestiks Riigikogu saalist, juhtides nii tähelepanu, kuidas vasakvalitsus lõhub senist lihtsat maksusüsteemi ja vastutustundlikku eelarvepoliitikat ning halvendab Eesti ettevõtluskeskkonda.

Valimisseminaride tuur

Kuidas jõuavad igasse Eesti nurka parimad nipid edukaks valimiskampaaniaks? Siis, kui kampaaniameeskond sõidab 4 nädalaga 3000 kilomeetrit ja jõuab 15 maakonda, viib läbi 30 tundi koolitusi 600 inimesele ning teeb 500 kandidaadifotot.

Kampaaniasõnum TUGEV EESTI

Südakevadel sai avalikuks meie kampaaniasõnum Tugev Eesti. Tugeva Eesti kolm sammast on inimene, julgeolek ja majandus. Tugev Eesti on kaitstud, jõukas ja kõigi Eesti.

Tallinna Suur Päev

Reformierakonna Tallinna Päeval kinnitasime linnapeakandidaadiks Kristen Michali ning avalikustasime programmi „Tuleviku Tallinn“, mille põhiteemad olid eestikeelne haridus, lastega perede ja eakate heaolu, moodsad transpordiühendused ning läbipaistev linnajuhtimine.

Üldkogu

Juunikuisel Üldkogul sõnastas erakonna esimees Hanno Pevkur Tugeva Eesti visiooni, kinnitasime erakonnale uue põhikirja ning andsime kohalike valimiste kampaaniale avalöögi.

Sinikollased suvepäevad

Oravate suvepidu toimus seekord Aegviidus Nelijärve puhkekeskuses. Meeskondlikud mängud, poliitikatund, muusikat Maarjalt ja pidu Trafficult.

Reformierakond Arvamusfestivalil

Seekordsel Arvamusfestivalil arutati Reformierakonna alal e-Eestist, vabadustest ja julgeolekust.

Pannkoogikohvikud

Kevadest sügiseni leidsid ligi 45 000 inimest meid pannkoogilõhna järgi üles. Kohtusime valijatega 120 kohvikus üle Eesti.

Tugev Eesti bussituur

Augustis võttis erakonna esimees kätte ja sõitis 35 päevaga läbi rohkem kui 50 kohta, et suhelda Eesti inimestega. Bussituur lõppes Helsingis kohtumisega Soomes elavate eestlastega.

Üksikpensionäride toetus

Oktoobrist jõustus Taavi Rõivase valitsuse ajal kehtestatud 115-eurone toetus üksikutele pensionäridele.

Elagu e-Eesti!

11. oktoober 2017 oli Tugeva e-Eesti võidupäev. Elektroonilise hääle andis rekordilised 186 034 inimest (viimane rekord pärines 2015. aasta Riigikogu valimistelt, kui e-hääletajaid oli 176 491). E-hääletamise parima tulemuse tegi Reformierakond.

Parim KOV tulemus

2017. aasta KOV valimised olid Reformierakonna jaoks läbi aegade edukaimad, meid toetas 113 538 valijat. Oleme võimul 28 omavalitsuses. Kõige suurem toetus oli Kanepi, Jõelähtme, Kambja ja Rae vallas ning Keila linnas. Tugev valimisvõit tuli taaskord ka Tartus ning rekord sai tehtud Tallinnas, kus 2013. aastaga võrreldes kasvas toetus 70%.

20 aasta olulisim reform Eestis

Kohalike valimistega jõudis finišisse ka meie eestvedamisel alguse saanud, eelmise valitsuse olulisimaid ettevõtmisi – haldusreform. Eesti 213 omavalitsust ühines 79 vallaks ja linnaks. Tulemus jäi vormistada uuele valitsusele, kuid sisulise suure töö tegi ära endine riigihalduseminister Arto Aas.

Majanduskonverents Valve Kirsipuu mälestuseks

Sel sügisel lahkus meie hulgast Reformierakonna asutajaliige ja raudvara, majandusteadlane Valve Kirsipuu. Erakonna sünnipäeva puhul korraldatud majanduskonverents oli pühendatud tema pärandile.

Vabaduse Mõtte Hoidja

Juba kaheksandat korda andis Liberalismi Akadeemia välja Aasta Liberaali auhinna. Seekordne nominatsioon lähtus pikemast perioodist ning Vabaduse Mõtte Hoidjaks nimetati Paul-Eerik Rummo.

Seisame tasakaalus eelarve eest

Valitsuses või mitte, Reformierakond seisab alati liberaalsete väärtuste ning vastutustundliku poliitika eest. Aasta lõpp möödus tänase üle jõu elava valitsuse rahanduspoliitika kitsaskohtade esiletõstmisega. Riigieelarve täitmist kontrollib ka erikomisjon, mida asus juhtima Aivar Sõerd.

Programmiloome algas

Hilissügisega algas ka aktiivsem töö erakonna programmi uuendamise ja riigikogu valimiste platvormi koostamisega. Iga erakonnaliige on väga oodatud andma ka oma panust. Selleks on loodud erakonna kodulehele vorm, kust saad oma ideed teele panna.
Vaata: reform.ee/oluline

Uued piirkonnad ja piirkonnajuhid

Haldusreform reformib ka Reformierakonda. Ühinenud omavalitsustes moodustuvad uued Reformierakonna piirkondlikud organisatsioonid, aasta lõpuks on meil 93 PKO-d. Eesmärk on igas uues omavalitsuses üks piirkonnaorganisatsioon.