Tervise- ja tööministrina pean kõige olulisemaks varaks meie inimeste head tervist. Tulevikus peavad tööealistest inimestest abivajajad saama tuge hambaraviks 100 eurot aastas ning pensionärid saavad senist 256-eurost proteeside hüvitist hakata kasutama ka hambaraviks.
Järgmiste aastate üheks suuremaks väljakutseks on rakendada edukalt 100 000 inimest puudutav töövõimereform, mis tagab uue töövõimetoetuste süsteemi kestlikkuse. Eesmärk on inimese töövõime säilitamine ja parandamine, töötuse ja töövõimekao ennetamine ning tööandja toetamine töökeskkonna parandamisel. Peame toetama inimeste naasmist tööturule ning tegutsema selle nimel, et inimesed eelistaksid töötamist pensionil olemisele.
Soovin, et suudaksime vähendada alkoholi ja tubakatoodete tarbimist aastaks 2030 poole võrra, liikudes selle eesmärgi poole läbi targa ennetustöö ning tugevama järelvalve. Eesti tervishoiu arengus võtame suuna esmatasandi tervishoiu osatähtsuse kasvule. Esmatasandi tervisekeskustes hakkavad tööle kolm või enam perearsti koos neid toetavate ämmaemandate, füsioterapeutide ja koduõdedega. Selle tulemusel on võimalik pikendada tervisekeskuste vastuvõtuaegu, korraldada paindlikumalt arstide asendamisi, kasutada optimaalsemalt uuringu- ja ravivõimalusi. Soovime, et esmavajalikke terviseteenuseid saaksid inimesed võimalikult kodu lähedal ja laiemas valikus. Teisalt toetame haiglate võrgustumist ja suuremat koostööd, et üle Eesti oleks tagatud ligipääs kvaliteetsele eriarstiabile. Ühtlasi jätkame kõrgtehnoloogiliste pädevuskeskuste tugevdamist Tallinnas ja Tartus.