Aivar Sõerd (nr. 265) | Reformierakond

265 Aivar Sõerd

Valimisringkonnaga seob mind see, et olen Harjumaal Viimsi vallas elanud viimased 20 aastat. Viimsi Vallavolikogu liikmena osalen kohalike küsimuste lahendamisel ja juhin ka volikogu eelarve- ja arengukomisjoni tööd. 

Riigikogu töös tuleb kasuks varasem kokkupuude reaalse majandusega, vaja on teadmisi, et aru saada riigi rahanduse toimimisest ning tunda ja mõista maksusüsteemi põhimõtteid. 

Aastatel 2005-2007 olin Andrus Ansipi esimeses valitsuses rahandusminister, praegu Riigikogu riigieelarve kontrolli komisjoni esimees ja rahanduskomisjoni liige. Lisaks pikaajalisele avaliku sektori töökogemusele on olemas ka aastatepikkune erasektori töökogemus.

Rahandusministri ametis hoolitsesin selle eest, et headel aegadel sai kogutud reserve ning hoitud korras maksusüsteem ja riigi rahandus tervikuna. Varasemas töös rahandusministri ametis loen saavutuseks ka ülejäägiga koostatud riigieelarveid. Senisele kogemusele ja tehtule tuginedes suudan anda omapoolse panuse Eesti riigi parema tuleviku heaks. 

Riigikogu töös on esimene ülesanne saada jälle korda maksusüsteem ning lõpetada maksukaos, panna piir piirikaubandusele ja lõpetada töötavate pensionäride kõrgem maksustamine.

Olen aru saanud, et Eesti inimestele sisendab kindlustunnet poliitiline stabiilsus, majanduse jätkusuutlik areng, head liitlassuhted meiega samasuguseid väärtusi jagavate teise riikidega, inimeste majanduslik toimetulek ja selged väljavaated paremaks tulevikuks.

MINUST

Minu peres on kolm poega - Tanel, Taavi ja Tauri. 

Tauri õpib Viimsi Randvere koolis, Taavi, õpib Viimsi Gümnaasiumis, Tanel teenib aega kaitseväes, Kuperjanovi jalaväepataljonis.

Elukaaslane Meeli töötab laevandus- ja turismiettevõttes. Ma ise tegelen vabal ajal tegelen muusika ja tervisespordiga. 

Varem saavutatust võib veel ära märkida aasta rahandusministri tiitli Briti majanduslehelt Financial Times (2007), Maksumaksjate Liidu poolt antud Maksumaksja sõbra tiitli (2006).

Aastatel 2002-2003 oli võimalus Euroopa Maksuametite Liidu (IOTA) presidendina juhtida suure rahvusvahelise organisatsiooni tööd.

5062676