Aivar Surva (nr. 297) | Reformierakond

297 Aivar Surva

Olen olnud poliitikas ja kohaliku elu korralduses juba kakskümmend aastat. Kui kümme aastat tagasi ütlesin veendunult, et vara veel Toompeale minna, siis sama kindlalt olen nüüd veendunud, et olen valmis ka seal oma riiki ja rahvast teenima. Seepärast olen otsustanud kandideerida Riigikokku.

Soovin korrastada kohaliku omavalitsuse seaduse

Alates iseseisvuse taastamisest olen tegutsenud just kohalike omavalitsuste, kui riigi ühe olulise institutsiooni, elujõulisuse tagamise nimel. Kindlasti tooksin valituks osutudes tagasi koolidesse ühe kindla osana laulu ja laiemalt ka koorilaulu. Ise olen alates lasteaiast, mil vennaga esimesed duetid tegime, erinevates kooslustes laulnud tänaseni ja ka praegu laulan, hetkel siis Kirderanniku kooris. Ja nii varsti juba 50 aastat. Muidugi jätkaksin omavalitsustele suurema autonoomia taastamist. Kaotaksin ära palju keelde, mis Eesti puhul ei ole minu arust mõistlikud.

Mis on eestlastele tähtis?

Kindlasti vabadus, vabadus ja vabadus. Minu jaoks on üks selle sümboleid olnud laulupeod, seda alates 1969. aastast, mil esimest korda sellest osa sain – täpselt 100 aastat peale esimest laulupidu. Võin öelda, et hinnates enda vabadust, olen valmis ka teiste vabaduste eest seisma. Kõige enam tunnen uhkust, kui olen inimestesse suutnud sisendada usku, et nemad ongi just need, kes tulevikku nö "ennustavad", see tekitab küll hea tunde. Eriti see, kui lihtsalt tullakse ja kallistatakse ning tänatakse.

Minust

Mul on ikka väga vedanud, sest mul on kaks imelist tütart ja kaks Eesti meest veel lisaks. Laidi (35, ametnik), Liisa (34, jurist), Aivar (30, muusik), Ruut Rasmus (9, õpilane). Elukaaslane Ene Raudar on Ida-Virumaa kultuuripärl, täpsemalt Illuka mõisa administrator. Seega on Ida-Virumaal minu kodu ja minu juured.

Eks minu puhkus on suuresti seotud kooriprooviga, bändiprooviga, jahindusega, talus askeldamisega. On olnud õnne ka palju reisida, viimasel ajal küll vähem, aga seda rohkem just ühel maailma parimal maal - Eestimaal. Unistan sellest, et oleks palju lapselapsi, kes saaksid elada väärikalt ja uhkusega vabas Eestis.

5059716