Aivar Viidik (nr. 282) | Reformierakond

282 Aivar Viidik

Tahan Eesti elu parimal moel edendada ja aidata kaasa Eesti innovatsioonile ning edukale käekäigule. Samuti soovin seista oma kodukoha Hiiumaa ja kogu Lääne-Eesti arengu eest!

Kogemused, mida on vaja Eesti elu edandamiseks

Kandideerides Riigikogusse, on mul visiooni ja julgust ning pealehakkamist olulisi asju ellu viia. Arvan, et teatud otsuste tegemisel on mu mõistus ja süda õigel kohal!

Olen töötanud üle 20 aasta ajakirjanduses ja näinud Eesti ühiskonna arengut küll veidi teise nurga alt, kuid samas pidevalt sellele lähedal olles. Samuti olen tegutsenud mitmed aastad ka ettevõtja ja vabaühenduste liikmena ning arendanud elu ka sellest vaatevinklist. Tänasel päeval olen ka vallavolikogu liige ja tunnen kohaliku elu võimalusi ja vajadusi. Need erinevad tahud on andnud teadmised ja elukogemuse, mida Riigikogu liikmena Eesti elu edendamiseks rakendada.

Algatasin „Hiiu keele ja meele maailmavallutus programmi", mille käigus on välja antud 6 raamatut ja mitmed aastat mängitud „Mamma lugude" etendust. Mul on hea meel, et see on vallandanud hiidlaste uue rahvusliku eneseteadvuse ja tekitanud ka teistes huvi nii hiiu keele, kui ka kultuuri vastu.

Kui mõtiskleda kindlustunde peale, siis arvan, et eestlaste sisendavad kindlustunnet just stabiilsus riigikorralduses, innovatsioon majanduses, tasakaalustatud areng maapiirkondades ja kindlus peres ning kogukonnas.

Hiiumaa on südames

Ma olen sündinud ja kasvanud Hiiumaal ning seal on mu kodu. Samas on minu ema ja abikaasa pärit Läänemaalt, seetõttu olen ka selle piirkonnaga olnud seotud lapsest saadik. Hoolin puhtast loodusest ja elukeskkonnast ning pean väga oluliseks säästlikku mõtteviisi.

Tahan anda oma parima, et Eestist kujundada teaduspõhine ja säästva mõtteviisiga riik, mis kasutab oma loodusressursse parimal moel. Kuna olen pärit Eesti äärealalt, pean ülioluliseks ka kaasaegsete ühenduste loomist ja arendamist, et arendada nii kohalikku ettevõtlust kui ka toetada elu väljaspool suurlinnu.

Minust

Mul on kaks täiskasvanud tütart, üks töötab turunduse valdkonnas, teine kaitses äsja doktorikraadi keemias. Abikaasa on seotud keskkonnavaldkonnaga.

Puhkan võimalikult palju värskes õhus viibides. Hobideks on matkamine, korilus ja kokkamine. Olen ka hobikokk ja armastan katsetada erinevate maitsetega. Mõistagi armastan merd ja kõiki tegemisi, mis on sellega seotud. Lemmikuteks on veel kaks kassi, kelle rolli isiklikus elukorralduses ei saa alahinnata.

Unistan, et ükski hea idee ei jääks tähelepanuta ja et kõigi vaidluste ning diskussioonide eesmärk on Eesti elu edendamine. Terve mõistus võidab paragrahvi!

5064144