Andres Aro (nr. 233) | Reformierakond

233 Andres Aro

Taastame lihtsa maksusüsteemi!

Kandideerin Riigikogusse, kuna soovin tõhustada koostööd ettevõtjate ja riigi vahel. Riigikogus töötades seisaksin hea just tööjõuturu liberaliseerimise eest.

Oluline on infrastruktuuri arendamine

Ma osalen kohalikus poliitikas väga aktiivselt. Kuulun Põhja-Tallinna linnaosa kogusse ja Tallinna linna volikogu õiguskomisjoni. Mul on rohkelt kontakte kohalike ettevõtjate ja spordisõpradega, nii Eesti kui Vene rahvusest. Meil on ka Karjamaa tänaval maleklubi, kus kohtume paar korda kuus.

Pean oluliseks Eesti infrastruktuuri arendamist. Kolm projekti, millega ei tohi venitada ja mida oleks vaja lähiaastatel välja arendada, on Talsinki tunnel, Saaremaa sild ja Rail Baltic. Väga oluline on ka Eesti hea ühendus Soome ja Ida- Euroopaga. Riik peab neid projekte kindlasti toetama ja väljastama riiklikud garantiid. Sooviks, et Eestisse tuleks rohkem välisinvesteeringid, mille tulemusena oleks ka Eesti ja Soome koostöö senisest tõhusam. Oluline on seejuures ka üliõpilasvahetus, turismi arendamine ja vastastikune keeleõpe.

Tuleb taastada lihtne ja õiglane maksusüsteem

Olen panustanud Eesti arengusse ettevõtjana ja stabiilse maksumaksjana pikka aega. Ma olen pakkunud inimestele huvitavat tööd just ehitussektoris. Üks probleem, millega soovin tegeleda Riigikogus, on majandus ja maksundus. Oluline on taastada lihtne ja õiglane maksusüsteem. Maksuvaba miinimum 500 eurot kuus kõigile isikutele! Samuti soovin seista keskklassi ja ettevõtjate heaolu eest. Oluline on vähendada ka pensionäride maksukoormust ja tööjõumakse.

Minust

Mul on abikaasa Jelena, kes tegeleb jooga ja muusikaga. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli. Mulle meeldib puhata Eesti looduses sporti tehes. Samuti vahel ka välismaal, näiteks Kreeta saarel, kus saab päikest võtta ja ujuda.

Arvan, et eestlastele sisendavad kindlustunnet just turvatunde olemasolu. Samuti ka Eesti politsei tugevus. Mul on hea meel ka selle üle, et e-riigi arengu ja olemasolu tõttu on võimalik kõik bürokraatlikud küsimused kiiresti lahendada. Olen ettevõtjana tegutsenud mitmetes teistes Euroopa riikides ja võin öelda, et asjaajamine on mujal palju aeglasem.

5654773