Andres Mõis (nr. 347) | Reformierakond

347 Andres Mõis

Kui osutun valituks Riigikokku, siis minu eesmärk on toetada igati selget ja stabiilset maksusüsteemi. Toetan erakonna mõtteid aktsiiside korrigeerimisest, et maksuraha jääks Eestisse, et töötavad pensionärid ei kaotaks sissetulekus, et ettevõtjatel oleks stabiilsus ja kindlus.

Alustan maailma paremaks tegemist oma kodukohast

Minupoolne poliitiline panus Eesti arengus on praegu kohaliku tähtsusega ja suuresti haldusreformi probleemkohtadega tegelemine. Hea, kui poliitik alustab maailma paremaks tegemist oma kodukohast. Kuula oma naabreid ja sõpru ning vii palun head mõtted läbi volikogu ellu. Arvan, et kohalikult tasandilt edasi riigi tasandile tõustes saab kogukonnal olema tugev ja kindel esindatus. Rahvale sisendab kindlustunnet eelkõige stabiilsus ja väärikas juhtimiskultuur.

Seega kandideerin Pärnumaal, kus on minu kodu. Elan sünnikodus ja see piirkond kogu oma elanike ning taristuga on mulle tuttav ja mina kohalikele teada kui omakandimees. Olen viimased kaks aastat aktiivselt töötanud haldusreformi käigus tekkinud probleemide lahendamisel endises Sauga vallas. Tänu minu visadusele, said Sauga elanikud õiglaselt oma elukoha kuuluvuse kohta arvamuse öelda, vaatamata valla leigele huvile. See tegevus on mind poliitiliselt arendanud hüppeliselt ja tunnen, et saadud kogemuse ja pühendumusega suudan anda oma panuse ka üleriigiliselt. Suudan süveneda, näha olukordi ette ja tegutseda. Olen saanud tugeva rahvamandaadi kohalikel valimistel ja ma ei ole oma valijaid alt vedanud.

Ettevõtjana tegutsenud pikalt

Ettevõtjana alustasin kohe peale kooli lõppu ja tegelesin pea kõigega, mis noores Eestis oli võimalik- autoremont, elektroonika, reisijate vedu, metallitööd. Saades vanemaks ja stabiilsemaks, oli julgus pisut laieneda ja anda korraga tööd 15 inimesele. Saabus aga masuaeg, millega koos elasin üle firma pankroti. Hindan väga kõrgelt inimesi, kes minuga töötavad ja hoian neid. Minu põhimõte on, et ka kõige lihtsam töötaja peab saama tasu, millega suudab oma vajadused katta. Väikeettevõtjana olen tegutsenud üle 20 aasta.

Olen liberaalne konservatiiv ning tahe olla otsuste tegemise lähedal ajendas mind liituma Reformierakonnaga aastal 2008. Olin selleks ajaks jõudnud arusaamisele, et oma kogukonna eest tuleb seista, tuleb olla poliitika tegemise juures. Ma tahan alati väga täpselt aru saada, kuidas asjad käivad nii tehnikaga kui juriidiliste dokumentidega. Eriti hindan ma Reformierakonna põhimõtteid stabiilse maksusüsteemi loomisel ja hoidmisel.

Korrektne asjaajamine, kiire lahenduste pakkumine, usaldusväärsus – need on omadused, mille keskel tahan elada ja töötada. Suudan pakkuda kvaliteeti oma ettevõtmistes.

Minust

Olen 47-aastane Saugas sündinud mees, abikaasa, 4 lapse isa ja ettevõtja. Elu kõige suuremaks saavutuseks pean oma lapsi. Elame õnnelikus kärgperes, kus vanemad tütred ja perepoeg on kõik oma elu peal, noorim tütar veel kodune.

Õppisin põllumajanduse mehhaniseerimist Tihemetsas. Mind on alati huvitanud sõidukid ja tehnika. Minu hobiks juba pikka aega on aiandus. Meeldib oma kodus toimetada ja suuri haljastusprojekte ellu viia. Abikaasaga koos jätkame oma ema loodud aia kujundamist ja hooldamist. Meil sirguvad aias mitmed põnevad okaspuud, rida toredaid roose.

Olen sügavalt sauna usku. 4 aastat tagasi ehitasin omale koos sõbraga käsitsi palkidest suitsusauna ja naudime seda kogu perega, süvenedes laiemalt saunakultuuri. Oleme perega leidnud omasuguseid saunalisi nii Eestist kui välismaalt ja vahetame kogemusi ning teadmisi. Saunarituaalid, nagu teadlik vihtlemine, karastamine jne, aitavad kiirest nädalatempost aja maha võtta ning korrastavad mõtteid.

Minu uus hobi on tulnud noorima tütre kaudu, milleks on ratsutamine ja hobusepidamine. Sadulas püsin, rahulikku matka naudin, kuid praegu on minu ülesanne selles vallas pigem toetada oma last ja organiseerida vajalik varustus.

56568695