Andrus Punt (nr. 331) | Reformierakond

331 Andrus Punt

Olen Tartu linnavolinik, üliõpilane, kodanikuaktivist, aga üle kõige olen ma noor. Riigikogu vajab noort inimest, kes mõistab, et elu ei ole ainult valimised, näeb pikemat pilti ja annab endale aru otsuste mõjust nii indiviididele kui ka tulevikule.

Rohkem empaatiat

Riigikogu liige peab olema empaatiline. Mina tean päris inimeste päris eluolusid. Rõõme, aga veelgi rohkem probleeme, mis vajavad lahendamist. Ma tahan ühiskonnale rohkem tagasi anda, kui ma ise olen saanud. Tahan aidata ja tegutseda!

Kandideerin Riigikokku, mitte ainult enda ideede ja valijate eest seisma, vaid ka seetõttu, et saan aru, mis on kaalul. Kas lammutame toimivat, loome vihkamist ja liigume läänest itta või taastame valitsuse poolt lammutatu, kaitseme oma ühiskonda mõttetu vaenu eest ja tugevdame oma positsiooni maailma tegijate seas. Minu poolt igal juhul viimane valik.

Mõtteid on palju, aga jagan nelja peamist teemat

Seisan salliva Eestimaa eest. Meie ühiskonda raputavad pimeda viha hood nii omade, kui ka võõraste vastu. Mõned ei proovigi mõista, sest kivi visata tundub turvalisem. Säärane hirm võib maksma minna kõik, mis meile kallis. Ajalugu on seda meile korduvalt näidanud, mis saab, kui EKRE lubadus kohtunike peade lendamisest täide peaks minema. Toetades ja sallides kaasmaalasi ning abivajajaid, ei müü me kodumaad maha, vaid muudame Eesti justnimelt tugevamaks.

Seisan kõigi haigete eest, kellele riik ütleb, et nende ravi ei ole kulutõhus. Inimelul ei ole hinda ja Eesti ei ole nii rikas, et ühtegi elu päästmata jätta. Tänases Eestis on üks suurimaid ebakõlasid, et need, kes võitlevad sõna otseses mõttes elu eest ja vajavad tõepoolest riigi tuge, on jäänud sellest ilma. Meil on raha, et inimesi ravida. Peame lihtsalt suhtumist muutma. Tuleb kaotada annetustega ostetud ravimite maksustamine.

Seisan tuleviku eest! Aeg kliimakatastroofi ära hoidmiseks hakkab otsa saama. Järgmistele põlvkondadele ei jää siis midagi - ei riiki, ei ühiskonda, ei puhast vett. Vaikselt hävib kõik. Eesti peab pingutama, et täita Pariisi kliimaleppe norme. Peame tõstma teaduse rahastamist paremate alternatiivide leidmiseks ning tegema rahvusvahelist koostööd. Panustame taastuvenergiasse ning metsa senisest veelgi paremini majandama.

Seisan noorte eest! Igal rindel ja alati. Peame noorte rohemaks kaasamiseks ja demokraatia laiendamiseks langetama ka Riigikogu valimisea 18 eluaastalt 16 eluaastale. Juba esimeses klassis on iga kolmas laps ülekaaluline. Seetõttu tuleb ümber mõtestada kehalise kasvatuse tunnid ja koolipäevadesse tuua rohkem liikumist. Kehalise aktiivsuse tõstmiseks on meetmed loodud. Peame need ainult kasutusele võtma.

Mõtteid on veel küllaga. Mul on energiat ja kirge nende teemade eest seista. Üheskoos on meil võimalik anda panus parema tuleviku jaoks. Üheskoos saame tuua poliitikasse uut verd!

58335799