Anti Haugas (nr. 340) | Reformierakond

340 Anti Haugas

Omandan magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas. Juhin erakonna Võru piirkonda ja volikogu fraktsiooni. Panustan üle 500 vabatahtliku tunni aastas abipolitseinikuna politsei ja piirivalve töösse. Käin patrullis, juhin Võru abipolitseinike gruppi ning valvan öösiti Kagu-Eestis kodumaa piiri. Edendan Võrumaal sportlikke eluviise ja töötan 20 töötajaga hoolekandeasutuse juhina.

Kandideerin Riigikogusse, kuna soovin anda panuse sellesse, et Eesti oleks TUGEVA majandusega hästi KAITSTUD riik. Hästi juhitub riigis on aastate jooksul langenud tulumaks 26-lt protsendilt 20-le. Reformierakonna juhtimisel kaotati ettevõtete tulumaks. Hoolimata teiste erakondade püüdlustest seda taastada, oleme suutnud Eesti Vabariigi head maksukeskkonda hoida. Meie riigi maksusüsteem on hinnatud maailma parimaks. Maailma parim on maksusüsteem meil veel ka sel aastal, hoolimata asjaolust, et Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid seda sihikindlalt lõhuvad. Reformierakond lõi vanemahüvitise ning tõstis hüppeliselt kolmanda lapse toetust. Seda kõike tänu majanduskasvu toele. Korras majandus ei ole isenesestmõistetav. See on suure töö ning distsipliini vili. Reformierakond on alati panustanud sipelgate kombel reservide kogumisse. Isegi kui oli talv, teadsime, et meie varud on piisavad ja varsti tuleb kevad. Kevad tuli ja pöörasime riigi tagasi kasvu teele. Väljusime kriisist kiiremini kui ükski teine riik maailmas ja seda ilma võlgu võtmata.

Täna on Euroopa majanduses on head ajad, stabiilse majanduskasvukeskkond on just see aeg, kui peaksime taas enda reservide varu täiendama. Keskerakonna valitsus seda ei tee. Hoolimata headest aegadest on riigieelarve miinuses, kulud ületavad tulusid ja maksukeskkond halveneb. Kütusekatsiise on tõstetud 70 protsenti, sotsiaalmaksu langetamine on pööratud tagasi, ühtlane ja selge tulumaksusüsteem on asendatud 600-astmelise moodustisega. Eestlased on vedanud Lätti juba üle 360 000 000 euro. Katuserahadena varastati eelarvest enneolematud 35 000 000 eurot. Riiki juhib peaministritoolilt korrumpeerunud ausa näoga erakond, kes omab Gruusia sõja, Al-Assadi režiimi toetamise, Krimmi annekteerimise ja Ukraina sõja taustal koostöölepingut Vladimir Putini Ühtse Venemaaga. Kaost riigijuhtimises näeme kõik. See ei ole see kindel ning tulevikku vaatav valitsus, mida oleme harjunud nägema.

Pidevas meediamöllus ei tohi unustada seda, mis on päriselt oluline. Riigi rahandus ja majandus peavad olema karmilt hoitud ja kontrolli all. See on rahva rikkuse kasvu eeldus. Mida rikkam on rahvas, seda rikkam on riik. Vastupidine pole võimalik. Ühest taskust teiste tõstmine jätab rasvaseks vaid jagaja näpud. Ma kandideerin Riigikogu valimistel, sest ei mina ega minu lapsed ei pea maksma kinni hoolimatut riigijuhtimist. Ma tahan elada ning luua peret turvalises ning hästi juhitud riigis, kus saan stabiilsele tulevikule kindel olla. Tahan ise otsustada, mida oma rahaga teen. Hoian ahned käed oma taskutest eemal. Seisan ning olen seisnud kõikide nende inimeste eest, kes on varasemalt mulle oma hääle usaldanud ning jään seda alati tegema.

59004616