Arto Aas (nr. 228) | Reformierakond

228 Arto Aas

Tõhus riik, tugev majandus!

Olen liberaal, kes seisab isikuvabaduse, turumajanduse, tõhusa riigi ja atraktiivse ettevõtluskeskkonna eest. Usun, et need loovad ka Eestile parema tuleviku!

Pikaaegne kogemus poliitikas

Reformierakonnaga liitusin 1998. aastal. Juba 1999. aastal aitasin esmakordselt läbi viia valimiskampaaniat Tallinnas. Järgnevalt pidasin nõuniku ametit Tallinna Linnavolikogus ja Tallinna Linnavalitsuses (valdkondadeks teedeehitus, keskkond ja linnaplaneerimine).

2007-2011 töötasin Andrus Ansipi juures peaministri büroo juhina. Selle perioodi kõige ilusamateks töövõitudeks jäid Eesti liitumine eurotsooniga, väljumine majanduskriisist ja Riigikogu valimiste võitmine 2011. Märtsis 2011 valiti mind esmakordselt Riigikogu liikmeks ja neli aastat hiljem juba Riigikogu järgmisesse koosseisu.

Aastatel 2015-2016 kuulusin riigihalduse ministrina Vabariigi Valitsusse. Sel ajal õnnestus käivitada paarkümmend aastat oodatud haldusreform, mis muutis Eesti omavalitsused suuremaks ja võimekamaks. See on ilmselt kõige enam Eesti elu mõjutanud struktuurne reform viimaste aastate jooksul. Lisaks õnnestus algatada mitmed teised riigivalitsemise reformid, mis muutsid Eesti riigi tõhusamaks ja kaasaegsemaks.

Paraku on Ratase valitsus riigireformid pausile pannud, kuigi teha oleks väga palju. Oluliselt tuleks kärpida bürokraatiat ja halduskoormust. Samuti tuleks vähendada erinevate riigiasutuste ja riigipalgaliste arvu. Innovatiivsed e-lahendused aitaks riigielu korraldada oluliselt odavamalt ja mugavamalt. Riigireformidega jätkamine on hädavajalik, et Eesti oleks paindlik, edumeelne ja kiirelt arenev Põhjala riik.

Seisan tugeva majanduskeskkonna eest

Olen Riigikogu majanduskomisjoni liige. Majanduskomisjonis olen pidanud kõige olulisemaks Eesti majanduskeskkonna konkurentsivõime tõstmist, energeetikaküsimusi, taristuinvesteeringuid ja soodsa ärikeskkonna arendamist.

Soovin majandus- ja maksuküsimustele keskenduda ka järgmises Riigikogus. Taastada tuleb lihtne, ühetaoline ja madalate määradega maksusüsteem, mis soosib arengut ja loob kõrgepalgalisi töökohti. Ette tuleb võtta suured ja pikaajalised taristuprojektid, mis soodustaks välis- ja regionaalseid investeeringuid. Ettevõtjatele tuleb luua tingimused kõrgema lisandväärtuste ja ekspordivõimekusega toodete arendamiseks. Ainult kiirelt kasvav majandus tagab meile piisavad vahendid, et suurendada julgeolekut ja toetada lastega peresid ning eakaid.

Minust

Olen 38-aastane Tallinna Reaalkooli ja TTÜ vilistlane. Olen abielus ja peres kasvab kolm last. Poliitika kõrval on muudeks huvideks lugemine, reisimine ja filmikunst.

Spordialadest eelistan suusatamist, tennist, golfi ja ujumist (Eesti üliõpilaste meister 2000). Mängin FC Toompea ridades ka jalgpalli Eesti MV neljandas liigas.

Olen põhitöö kõrvalt ka alustav väike-ettevõtja, et pakkuda juhtimiskonsultatsioone ja coaching'ut. Ettevõtlusega olen varasemalt kokku puutunud nõukogu esimehena Riigi Kinnisvara ASis ja nõukogu liikmena AS Tallinna Lennujaam ning AS Eesti Loto.