Einike Mölder (nr. 336) | Reformierakond

336 Einike Mölder

Ma soovin panustada paremasse Eesti riiki! Tunnen, et olen valmis esindama lastega peresid, maainimesi ja noortevaldkonnas tegutsejaid. Usun, et mul on selleks vajalikke teadmisi, tahet ning oskusi.

Noorsootöö on väga hingelähedane

Olen peaaegu terve elu elanud Haanjamaa metsade vahel ja elan tänagi. Mu lapsed käivad kohalikus koolis. Ma olen vabatahtlikuna panustanud Plaani paikkonna tegemistesse ja olnud ka Haanja vallavolikogu liige. Tänu oma tööle Eesti Noorsootöö Keskuse peaeksperdina, pidin olema muuhulgas kursis kõigi Võru-ja Valgamaa omavalitsustes toimuvaga (noorsootöös). Ma armastan Lõuna-Eestit ja neid inimesi.

Olen viimased kümme aastat töötanud noortevaldkonnas: noorsootöötajana, noortekeskuse ja õppenõustamiskeskuse juhina ning olen andnud nõu, toetanud kohalikke omavalitsusi noorsootöö korraldamisel ja riigi poliitika rakendamisel ministeeriumi hallatavas asutuses. Tunnen uhkust, et olen omandanud 7. taseme noorsootöötaja kutse, mis tähendas ühe valdkonna täiesti põhjalikku selgeks tegemist.

Iseloomult olen põhjalik ja viin end asjadega kurssi. Minu supervõimeteks on "suure pildi" nägemine ja kiire õppimisoskus. Tean, kuidas riigi- ja kohalik tasand toimivad.

Soovin luua parema haridustaseme

Üks probleem, millega soovin tegeleda on see, et lapsed liiguvad liiga vähe, ei söö mitmekülgset toitu, sotsiaalsete oskuste tase on madal ehk siinkohal on oluline parema haridustaseme loomine.

Kõik olulised teenused peavad olema kättesaadavad igal pool. Mõtlen siin nii kvaliteetset haridust (sh tugispetsialistid) kui ka tervishoiuteenuseid. Olulisel kohal on ka noorsootöötajate ja lasteaednike töö väärtustamine, ehk palga ja sotsiaalsete garantiide tagamine võrdselt õpetajatega.

Minust

Minu abikaasa on ettevõtja ja meil on 4 last (12, 3, 4 ja alla aastane). Puhkan metsas kõndimas ja jooksmas/suusatamas käies, fotograafiaga tegeledes ja oma perega ühist aega veetes. Aeg-ajalt kirjutan "Haanjalanna" blogi. Õpin superviisoriks ja coachiks, seega läheb raamatute lugemiseks samuti palju aega. Unistan oma vanavanemate talu uuesti üles ehitamisest, raamatute sarja väljaandmisest, teemaks just väärtused.

Minu jaoks sisendavad eestlastele kindlustunnet meie puhas loodus, võimalus vabalt liikuda, kiire ja operatiivne abi politsei, kiirabi ja päästjate poolt, arusaadav maksusüsteem, rahul õpetajad jt laste ja noortega töötajad ning stabiilne valitsus.

58165201