Heiki Kranich (nr. 284) | Reformierakond

284 Heiki Kranich

Olen Reformierakonna asutajaliige ning olnud aastatel 1996 kuni 1999 ka erakonna peasekretär. Lisaks sellele on mul olnud au olla valitud Riigikogu nii VII kui VIII koosseisu liikmeks ning võimalus olla ministriks nii Mart Laari, kui Siim Kallase valitsustes rahandus- ja keskkonnaministrina.

Viimased 15 aastat olen olnud poliitikast eemal, kuid need muutused, mida ma kõrvaltvaatajana olen näinud, on teinud mind murelikuks. Kõige rohkem kurvastab mind maksusüsteemi, mille loomise juures oli mul tookord õnn olla, hoolimatu ja läbimõtlematu ümbertegemine. Muudatusi on tehtud vaid muudatuste endi pärast ning tagajärgedele mõtlemata. Nii kodanike turvatunne kui majanduskeskkonna usaldusväärsus on jäänud tahaplaanile. Nii ei saa, ega tohi!

Olen Haapsalus sündinud, kasvanud, koolis käinud ning kuni Eesti taasiseseisvumiseni ka töötanud ning tänu sellele tunnen Haapsalut ja Läänemaad päris hästi. Hiiumaalt on pärit mu ema ning seetõttu pole hiidlaste mured mulle samuti võõrad. Saaremaale on mind aegade jooksul viinud mitmed tööülesanded ja kuigi saarlaste verd minus pole, ei ole Saaremaa mulle sugugi võõras.

Olen 57-aastane, kolme täisealise ja ühe veel kooliskäiva lapse isa. Hariduselt olen elektriside insener, kuigi lisaks põhierialale on tulnud töötada mitmetes väga erinevates valdkondades.

Keegi on kunagi öelnud: „Ärge kartke oma vaenlasi, sest nad saavad teid ainult tappa. Ärge kartke ka oma sõpru, sest nad saavad teid ainult reeta. Kartke ükskõikseid, sest tänu nendele saab see võimalikuks." Ma ei taha olla ükskõikne. Tunnen, et taas on kätte jõudnud aeg anda oma panus sellesse, et terve mõistus riigiasjade ajamises uuesti kodutee leiaks. Seetõttu olen otsustanud Riigikokku kandideerida. Reformierakond on tugev meeskond ja ma olen kindel, et see meeskond suudab Eesti täna selgelt viltukiskuva riigijuhtimise taas õigele kursile seada.

50 73 734