Jürgen Ligi (nr. 304) | Reformierakond

304 Jürgen Ligi

Ma olen harjunud Eesti nägema mitme nurga alt, sündinud ja õppinud Tartus, töötanud ja lapsi kasvatanud Saaremaal ja Tallinnas, esindanud riiki välismaal ning Järve- ja Viljandimaad Toompeal.

Kodust ja geenidest olen hariduse, südametunnistuse ja rahvuse usku. Lõpetasin Vene ajal Tartu Ülikoolis geograafia, et avardada silmaringi, aga end erasektoris tõsiselt proovile panna julgesin pärast majanduse lõpetamist 1993. Enne poliitikat olin lõpusirgel ka ärijuhtimisega EBSs ja õppinud erinevatel kursustel  ettevõtluse nõustamist. Mitmekesine ühiskonna ja looduse mõistmine on mu meelest poliitikas hindamatu eelis.

Poliitikas olen õppinud iga päev, aga aina selgemaks saanud ka kogemuse eelised. Kui mind 1995. esimest korda Riigikokku valiti, ei olnud ma aastaid nõus, et olen poliitik, sest oli ka kogenumaid. Nüüd olen ja ajaga hakanud saama tööpakkumisi, mida pole oodanud, aga mis vastu võtmise korral on osutunud jõukohaseks. Igaüks neist on omakorda olnud väärt kogemus.

Kõige kauem olen saanud juhtida riigi rahandust. Olen selleski vallas targem kui enne, sealhulgas näinud tema väga halba juhtimist. Tahaksin kehtestada mõistliku maksu- ning jätkusuutliku eelarvepoliitika.

Ettevalmistuse poolest ning endise kaitse- ja välisministrina olen end sidunud ka julgeolekupoliitikaga, kus üksmeelt on Eestis rohkem, kuid siiski muutusi halvemuse poole, millega tegelda.

Ja lõpuks olen saanud oma usku teenida ka haridus- ja teadusministrina. Algatus muuta Eesti haridussüsteem alates lasteaiast eestikeelseks ei olnud tolleks hetkeks küll küps ega leidnud laiemat toetust, ent söandasin ta esitada kahe aasta eest ning see on praeguseks ühiskonnas sedavõrd mõistetud, et ootab ellu viimist.

5056547