Kaja Kallas (nr. 263) | Reformierakond

263 Kaja Kallas

Ma kandideerin, sest tahan, et minu poeg peaks täiskasvanuks saades Eestit parimaks paigaks, kus elada. Ma teen seda selleks, et tal oleks Eestis võimalik õppida kõige ägedamaid asju ja teha huvitavat ja hästitasustatud tööd ning ta ei peaks selleks minema kuhugi mujale.

Ma olen mures Eesti pärast

Ma olen päriselt mures selle pärast, kuhu praegune valitsus meid tüürib. Lühikese ajaga lõhuti ära meie korras maksusüsteem, pöörati pea peale aktsiisipoliitika, mille tagajärjel oleme pooleteist aasta jooksul kinkinud Lätile 340 miljonit aktsiisitulu ja käibemaksu. Läbimõtlemata otsuste tõttu on valitsus viinud tõusuteele ümbrikupalgad ja varimajanduse osakaalu. Ja see on vaid murdosa probleemidest, mida ma näen.

Mul on värsked mõtted, soov, tahe ja oskused riiki juhtida. Tean, et erakonnana on meil kahtlemata kõige tugevam meeskond, et seista sellise Eesti eest, kus kõigil on hea elada ja kus meie lastel on parem tulevik. Tunnen uhkust selle tugeva meeskonna üle, kellega on hea minna valimisi võitma.

Maksukaos tuleb likvideerida

Valitsuse vastutustundetute otsuste tõttu on üheks suurimaks mureks kerkinud maksud ja seega oleks esimene asi, mida ma soovin teha kindlasti maksukaose likvideerimine. Teiseks oleme me hetkel kinni jäämas keskmise sissetuleku lõksu ja sealt välja rabelemiseks on meil vaja kõvasti panustada innovatsiooni ja teadus-arendustegevusse, et me saaksime viia Eesti teadmistepõhise majanduse poole.

Kolmandaks tuleb likvideerida meie iseseisvusjärgne pärand, kus kehtib kaks erinevat haridussüsteemi. Juba aastaid näitavad uuringud, et eesti keele mitteoskamine on muukeelsetele suurim takistus tööle saamisel ja nii jäävad tööturult eemale paljud töökäed, keda on meil väga vaja. Seega kehtestame eestikeelse hariduse alates lasteaiast. Neljandaks teemaks on arstiabi kättesaadavus. Meil on Euroopa Liidu ühed pikimad ravijärjekorrad ja seda olukorda tuleb kindlasti muuta.

Teeme Eesti moodi

Olen töötanud 14 aastat advokaadina, 4 aastat Riigikogus, juhtides seal majanduskomisjoni ja 4 aastat Euroopa Parlamendis. Erasektoris aitasin tõsta meie sisemajanduse kogutoodangut. Riigikogus olid minu kireks majandusteemad, aga nende kõrvalt koostasin muuhulgas ka eetikakoodeksi, mis võeti vastu ja kehtib Riigikogu liikme hea tava nime all.

Euroopa Parlamendis võitlesin muude teemade kõrvalt digitaalse ühtse turu toimimise eest ja konkreetse näitena näiteks selle eest, et Euroopas pole enam rändlustasusid. Oluline oli ka Eesti elektrivõrkude desünkroniseerimise asja ajamine nii, et Eesti elektrivõrk oleks sõltumatu Venemaa võrgust.

Oleme eestlastena alati asju teinud kuidagi teisiti, „Eesti moodi". Euroopas töötades nägin, kuidas meid hinnati, sest me oleme töökad. Eesti moodi asjade tegemist iseloomustab pealehakkamine ja võimaluste nägemine. Teame, milleks me suutelised oleme tänu töökale meelele saame ka aru, et selle loodu hoidmiseks peame samuti panustama.

Unistan Eestist, mis on iseseisev tulevikku suunatud riik, kus pealehakkamine ja initsiatiiv on au sees. Kus tegusat inimest hinnatakse ja ei karistata ei ebaõiglaste maksude ega muuga. Ma soovin, et minu poeg ei peaks kunagi sõdima ega kogema sõjakoledusi.

Ma unistan riigist, kus ettevõtlus on au sees ja riik ei tegele ettevõtlusega seal, kus seda erasektor saab teha. Kus reeglid on lihtsad ja selged. Ma unistan Eestist, kus me hoiame üksteist ja kus rõõmu ja head tahet on nii palju, et saame üksteisele toeks olla!

Minust

Minu kärgperes on Sten (7), Marten (9), Laura (11) ja abikaasa Arvo, kes on investeerimispankur. Puhkan just perega olles ja raamatuid lugedes. Ilmselt fakt, mida laiem avalikkus ei teadnud, on see, et oskan endiselt peast ette kanda keskkoolis õpitud inglisekeelse Shakespeare'i Hamleti monoloogi.