Kalle Palling (nr. 266) | Reformierakond

266 Kalle Palling

Olen uhke meie riigi üle, kuid tean, et Eestil on suur mure. Kuna riik on pausile pandud ja valitsus ise on ammu juba kriisis, siis selle tulemuseks on ärev ja mõneti ettearvamatu olukord. 2019. aasta Riigikogu valimistel on igal inimesel võimalus anda hääl sellele, keda ta usaldab. Kinnitan sulle, et Reformierakonnal on oskused ja kogemused juhtida Eestit läbi keeruliste olukordade, arendada julgeid ja uusi ideid ning luua Eesti inimestele parem tulevik!

Mille eest mina seisan?

Riigikogu liige olen alates 2007. aastast ja 12 aastat poliitikas on toonud minu töölauale erinevad väiksemad ja suuremad väljakutsed. Põhilise osa oma ajast olen keskendunud keskkonna- ja energiapoliitikale. Majanduskomisjoni liikmena olin vastutav ka regulatsioonide eest, mille tulemusena avati eestis elektri- ja gaasiturg.

Olen olnud Riigikogus selliste oluliste seaduste nagu maagaasiseaduse ja elektrituruseaduse juhtivmenetlejaks. Avasime nii elektri- kui gaasituru kõikidele müüjatele. See on väga põhimõtteline samm vaba turumajanduse suunas, mis on taganud Eesti tarbijatele parima võimaliku hinna. Tänu elektriühenduste rajamisele on tagatud paremini ka meie energiajulgeolek.

Minu üheks eesmärgiks on suurendada Eesti riigi investeeringuid Eesti keskkonnaalastesse teadus- ja arendustegevustesse. Looduse kasutamisest laekuva raha kogumine järgmistele põlvkondadele ning investeerimine uuenduslike ja keskkonnaalaste tehnoloogiate väljaarendamisse, võimaldab igapäevase kulutamise asemel teha tulevikku suunatud olulisi arendusi.

Aastatel 2014-2017 juhtisin kõige suuremat, Euroopa Liidu asjade komisjoni. Seega tean omast kogemusest, et kõiges tuleb mõelda samaaegselt nii lokaalselt kui globaalselt, sest tehnoloogia on muutnud need piirid ähmaseks. Oma tööst rääkides pean tähtsaks ka uue, tehnoloogiapõhise majanduse arenemiseks vajaliku seadusandluse loomist. Olen ka tuline Rail Balticu toetaja, juhtides kahes koosseisus ka Rail Balticu toetusrühma.

Tehnoloogiapõhised teenused arenevad lähiaastatel kiirelt ja loovad uusi võimalusi, millest varem ei oleks keegi osanud unistadagi. Ja see toimub suures osas ühiskonna seni kasutamata ressursside arvelt. Jagamismajandus on kindlasti ettevõtlusrevolutsioon, kuid potentsiaalselt veel ka keskkonna- ja majandusrevolutsioon.

Panustan Eesti ja eestlaste arengusse

Suurimaks läbimurdeks pean uue majanduse teemal debati algatamist ja reformi, mis muutis ühistranspordi ja taksoteenuse kaasaegsemaks. Minu algatatud debatt Uberi ja Taxify reguleerimiseks päädis seadusemuudatustega, mida enamuses Euroopa Liidu riikides eeskujuks võetakse.

Olen olnud pikalt osaline ka väga mitmes ühiskondlikus tegevuses ja üks põnevamaid on Kelly Sildaru edule kaasa aitamine. Olles Suusaliidus lumalauakomitee esimees, on just freestyle-suusatamise arendamine minu vastutada. 

Kellyl ja Henryl on tippsportlase töökus ja nad pole kaotanud armastust oma ala vastu. Just nende suhtumine ja elurõõm on heade tulemuste taga. Suusaliidu poolt on meie asi panna õlg alla, et neil oleks olemas soodsad tingimused treenimiseks ja võistlustel osalemiseks.

Naudin oma tööd ja seda, et saan olla sage kõneleja rahvusvahelistel konverentsidel, kus arutlen peamiselt tuleviku riigist, e-lahenduste kasutamisest ja töö tulevikust.

Sellest motiveerituna asutasin 2018. aastal koos sõber Hedi Mardisooga start-up-i nimega Cachet, mille eesmärk on muuuta kindlustamine inimesele odavamaks ja mugavamaks. 

Eelmisel aastal avalikustas väljaanne Apolitical.com enda aasta TOP -nimekirja 100st mõjukamast riigitegelasest maailmas ja suur au oli ainsa eestlasena seal nimekirjas olla. See on kindlasti suur tunnustus Eesti e-riigile, mida riigikogu liikmena olen käinud palju tutvustamas. Lisaks ID-kaardi ja e-valitsemise edulugudele pakub palju huvi näiteks see, kuidas me Eestis esimesena töötasime välja tervikliku seadusandluse sõidujagamisplatvormidele.

Minust

Eraelus on minu kõrval abikaasa Mai, kes töötab Eesti Rahvusringhäälingus ja on tuntud saatejuhi ning toimetajana paljudest teleprojektidest. Meie peres kasvab poeg Paul, koer Kiki ja kass Ats.

Olen alati arvanud, et riigikaitse algab juba kodust. Seega pean oma panust sellesse loomulikuks. 2003-2004. aastal läbisin ajateenistuse Tapal Suurtükiväes, kus pärast nooremallohvitseride kursust ja eeskujulikku teenistuse eest, omistati mulle seersandi auaste, mis ei ole ajateenistuse jooksul üldse tavapärane. Kuulun ka Kaitseliidu Harju Maleva liikmeskonda. 2011. aastal läbisin kõrgemad riigikaitsekursused ja aastatel 2017-2018 läbisin reservohvitseride kursused ning olen nooremleitnandina Eesti Kaitseväe reservohvitser.

Kui maailma ajalugu on meile midagi õpetanud, siis kindlasti seda, et ühegi riigi iseseisvus ja julgeolek pole ammugi iseenesestmõistetavad. Ka suurimad impeeriumid on langenud. Eestlastena oleme põhiseaduses kokku leppinud vankumatus tahtes kindlustada oma riiki ja riigi kaitsetahe algab üksikisikust.

Riigikogu liikmena olen osa Eesti riigikaitse ja parema riigi kujundamisel!

56639005