Katrin Kuusemäe (nr. 291) | Reformierakond

291 Katrin Kuusemäe

Ma olen ema. Mul on maailma parim ja toredaim laps ning ma soovin, et kui tema saab ükskord täiskasvanuks ja otsustab luua perekonna, siis oleks just Eesti parem paik elamiseks meile kõigile. Kindlasti parem paik, kui see on täna!

Tervishoiusüsteem peab töötama inimeste hüvanguks

Olen pea 2 aastat olnud Vähiravifondi "Kingitud elu" tegevjuht ja oleme selle aja jooksul aidanud ning kinkinud lootust ja elupäevi rohkem kui 250-le inimesele, keda riiklik tervishoiusüsteem on jätnud lihtsalt koju hääbuma. Kokku on fond toetanud üle 550 inimese 5 aasta jooksul. Ma soovin, et see olukord muutuks ja tahan selle nimel tööd teha! Kõige hullem, mida teha, on mitte midagi teha. Mina ei ole selline inimene ja sellepärast ma sekkun ning just ma kandideeringi.

Tervishoiureformi! Tervishoiusüsteem tuleb uuesti üles ehitada. Tänane süsteem ei ole jätkusuutlik ja seda tunneb iga eestis elav inimene omal nahal. Eesmärk on 4 aastaga mõjutada otsuseid läbi erinevate eelnõude, et ükski Eestis elav inimene ei jääks tervishoiusüsteemi hammasrataste vahele. Märksõnadeks on siinkohal parima võimaliku ravi sh. vähiravi kättesaadavus kõigile abivajajatele, haiguste ennetus, ravijärjekorrad, raviteenuste kvaliteet.

Soovin panustada inimeste tervisesse ja heaolusse

Olen viimased üheksa aastat olnud väga lähedalt seotud tervishoiu valdkonnaga, millest seitse aastat SA Vähi Sõeluuringud tegevjuhina, tegeledes haiguste ennetamisega läbi rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringute korraldamisega. Viimased kaks aastat vähiravifondis olen tegelenud nö. tagajärgedega ehk olen saanud anda lootust inimestele ja nende lähedastele, kes enam haigekassast abi ei saa, kinkides heade Eesti inimeste abil neile lisaaega olla oma lähedastega - mõnel juhul ka terveks saada.

Seega olen kindlal veendumusel, et tervishoiu rahastamise süsteemi tuleks muuta selliselt, et raha käiks patsiendiga kaasas. Olukorras, kus meie solidaarsusel põhinev tervishoiusüsteem ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik, sest meie elanikkond on vananev, tuleks riigi ja erasektori koostöös kiiremas korras välja töötatada sümbioosis toimiv eraravikindlustuse süsteem.

Hindan oma kompetentsi tervishoiu juhtimise valdkonnas kõrgeks ja leian, et minu 7-aastane kogemus haiguste ennetamise valdkonnas (juhtisin SA Vähi Sõeluuringud, kus korraldasin rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringuid Eestis) ning 2 aastat heategevusfondi tegevjuhina, on andnud mulle selge arusaama, kuidas saaks olukorda muuta selliselt, et tervishoiusüsteem hakkaks tööle Eestis elevate inimeste hüvanguks.

Muutused parema tuleviku nimel

Ma soovin, et tulevased põlved ei elaks käskude ja keeldude ühiskonnas, kus keegi arvab, et ainult tema teab, mis on õige. Ma soovin, et Eesti ei jääks hääbuva rahvaarvuga Euroopa äärealaks, kus põhiline küsimus on see, kes keda rohkem vihkab. Ma soovin, et meie tervishoiusüsteem teeks täieliku restardi ja et abi jõuaks kõikide abivajajateni.

Minu arvates tekitab igas ühiskonnas sh. ka Eestis kindlustunnet eelkõige inimeste hea tervis ja nende pere ning enda hea majanduslik käekäik. Ma olen õnnelik, et olen suutnud oma igapäevase tegevusega vähiravifondis "Kingitud elu" anda lootust ja kinkida elupäevi üle 550-le inimesele ja nende lähedastele. Inimeste ja nende lähedaste tänutunne, keda oleme saanud aidata, kaalub üles kõik.

Jah, ma soovin muutusi, ma soovin paremat tulevikku - sulle ja mulle, meie lastele ja lapselastele. Meile kõigile!

Minust

Olen sündinud Virumaal ja elanud siin kogu oma elu, sellest viimased 8 aastat Rakveres.

Mul on tütar Nora-Maria, ta on 7-aastane ja õpib Rakvere Reaalgümnaasiumi 1. klassis ning käib tantsutrennis, unistades saada tubliks tantsijaks.

Minu suureks kireks on tennis, reisimine ja raamatud. Pingeid maandan just tennist mängides ja veedan võimalikult palju aega oma lapsega, see on minu jaoks parim puhkus. Üks mitte väga teada ja tuntud fakt on see, et minust oleks võinud saada laulja ja julgen väita, et üldse mitte halb. Hetkel nokitsen vaikselt selle kallal, et salvestada stuudios mõned lood.

Kuid unistan riigist, kus kõik saaksid olla kindlad turvalises homses päevas ja et mitte kedagi ei jäetaks tema murega üksi!

55922221