Kristo Enn Vaga (nr. 237) | Reformierakond

237 Kristo Enn Vaga

Noored vastutavad parema tuleviku eest!

Minu suurim soov on see, et Riigikogu maine tõuseks noorte seas ja poliitika ei oleks miski, millest inimesed võõranduvad. Ikka rohkem julgust ja ambitsiooni Riigikokku! Seega tuli minu kandideerimisotsus väga kergelt, kuna olen elanud ja töötanud põhimõttega, et iga inimene on oma õnne sepp.

Soovin lahendada probleeme

Kui näen probleemi, siis tahan seda ise lahendada, mitte vinguda ja otsida inimest, kes seda minu eest lahendaks. Näen, et tänastel poliitikutel ei ole sarnast julgust nagu pärast taasiseseisvumist, langetada otsuseid, mis meie riigi hüpetega edasi viiksid. Tahan tuua selle julguse riigijuhtimisse! Tahan maailma parimasse riiki panustada oma südamega ja muuta Eestit veel paremaks riigiks. Jah, ma ei ole olnud aastaid süsteemis ja mul ei ole ka aastaid kogemust, aga mul on meeletu ambitsioon ning julgus teha Eestile tähtsaid otsuseid.

Suurima kindluse tagab eestlastele teadmine, et meie ühiskond on ühtne, mitte lõhestunud. Samuti see, et meie riiki juhivad arukad valitsejad, kes julgevad teha vajalikke, ent ebapopulaarseid otsuseid. Kindluse tagab ka see, kui meie riik on kaitstud nii välis- kui siseohtude eest.

Panus Eesti arengusse

Kandideerin Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinnas. Ühtlasi olen sündinud samas piirkonnas, kus ma kandideerin - Pelgulinna sünnitusmajas ja olen käinud imetoredas Pääsupesa lasteaias. Seega on Pelgulinna rajoon tänaseni minu kodukoht, kus kodupoeks on Stroomi keskus ja tööle/kooli liigun mööda Sõlet, Kristiinest läbi.

Olen jalgrattasportlasena esindanud Eestit erinevatel tiitlivõistlustel, mis on olnud minu jaoks suur au. Lisaks töötanud 2018. aasta augustist Riigikogu aseesimehe juures ja aidanud Eesti seadusandliku võimu teostada. Üks probleem, mille lahendamisega soovin tegeleda, on Eesti haridussüsteemi parandamine, et tudengitel oleks võrdne võimalus hariduse omandamiseks. Eelkõige just õppelaenu intressimäära langetamine 5% pealt 2%-ni ning tagada, et ülikooli lõpetajad jääksid Eestisse ning panustaksid meie riigi arengusse.

Minust

Arvan, et olen oma noore ea kohta päris palju jõudnud. Kindlasti tekitab uhkustunnet Euroopa rattasõidu meistrivõistlustel esikümnesse jõudmine, just sellepärast, et see leidis aset Tartus. Lisaks olen saanud panustada oma võimete piires Eesti poliitika kujundamisse Reformierakonna noortekogu peasekretärina ja Riigikogu aseesimehe abina. Lisaks olen Põhja-Tallinna linnaosakogu liige, kus aitan kujundada koos paremat linnaosa.

Minu parim viis puhkamiseks on Eestimaa loodust nautides, ilma ühegi nutiseadmeta ning koos oma lemmikute inimestega. Sport on olnud minu elus väga tähtsalt kohal, sest olen võistelnud rattasõitmises üle Eesti ja Euroopa, seda kõige kõrgemal tasemel. Nüüdseks olen jätnud rattasõitmise võistluspordi noorematele ja tublimatele ning sõidan rattaga eelkõige enda rõõmuks ja lõõgastumiseks. Lisaks meeldib mulle tennist mängida ja alustasin ka tantsutrennidega, sest õige Eesti mees ikka oskab tantsida.

Ma unistan sellest, et oma vanaduspõlves saan koos oma naise, laste ja mitme lapselapsega öelda ausalt, et olen jätnud endast maha nähtava pärandi Eesti ja eestluse edendamises ning muutnud oma tegevustega Eesti ja eestlaste elu paremaks.

56267733