Laine Randjärv (nr. 267) | Reformierakond

267 Laine Randjärv

Elame huvitaval ajal. Ühiskondliku elu virrvarr kisub meid üha enam oma keerisesse. Järjest vähem on inimestel aega süveneda infotulva ja järjest rohkem tõusevad au sisse vanad head asjad – näiteks päris käsitsi kirjutatud kirjad ja päris kohtumised päris sõpradega, keda on ilmselt palju vähem kui nö sõpru populaarses näoraamatus.

Kahjuks ei kohtu ma vahetult kõigi lugejatega, kes antud tutvustavat teksti silmavad. Loodan, et mõned read annavad siiski põgusa pildi sellest, kes olen.
Riigikogu valimistel kandideerin Harju- ja Raplamaa ringkonnas.

Olen 54 aastane, elukutselt koorijuht ja muusikaõpetaja. Kahe tütre ema ja kahe lapselapse vanaema. Poliitikas olen tegutsenud 16 aastat – alustanud kohalikus omavalitsuse abilinnapea ja linnapeana, jätkanud vabariigi valitsuses ja riigikogus. Kõikides nimetatud ametites on olnud häid võimalusi panustada Eesti ellu – seda nii arendavate ideede kui ka käegakatsutava ja silmaga nähtava abil.

Selle aja jooksul on toimunud nii mõndagi – tõusud ja mõõnad on vaheldunud järsemalt või rahulikumalt. Kes teeb, see võib jääda rataste vahele. Olen kogenud, et tähtis on peale kukkumist püsti tõusta ja korjata elu õppetunnid oma pagasisse. Ehkki pürgisin äsja oma erialasele tööle muusika valdkonda jäi see erinevatel põhjustel realiseerimata. Ju siis on veel poliitikas tarvis midagi ära teha.

Olen saanud elukogemusi erinevatest kohtadest ja valdkondadest ning usun, et need kõik on olulised tegemaks poliitikas tasakaalustatud ja inimeste erinevaid vajadusi arvestavaid otsuseid. Meie riik ei ole veel valmis.
Veel on tarvis mõelda laste ja noorte huvitegevusele, laulu- tantsupidude traditsiooni kestmisele, koorijuhtide järelkasvule ja paljule muule. Hoolt ja taastamist vajavad meie kirikud kõikjal üle Eesti. Kasvatamist ja majandamist nõuavad meie metsad.

Leian, et on ääretult vajalik, et poliitiliste otsuste tegemisse oleks kaasatud rohkem naisi. Naised ei ole poliitikas meestest paremad või halvemad. Naised on lihtsalt looduse poolt teistsuguse lähenemisega mitmetesse küsimustesse ja kuna üle poole Eesti elanikkonnast moodustavad naised, siis võiksid nad erinevate elukorraldusega seotud teemade juures rohkem panustada oma isiklikku elukogemust. Naiste mõte ja panus peaks olema arvestatavam ja nähtavam.

53044808