Lembit Kolk (nr. 236) | Reformierakond

236 Lembit Kolk

Korra ja õigluse eest!

Soovin oma sõna rohkem kuuldavaks teha ja kaasa aidata Eesti elu edendamisele paremat tulevikku silmas pidades.

Noortele ja eakatele turvaline keskkkond

Olen piisavalt kursis probleemidega, mis võimaldab mul kaasa rääkida nii noorte kui ka eakate muredes. Oskan sõna sekka öelda ka riigikaitse ja julgeoleku küsimustes. Tahan hoolt kanda selle eest, et noortel oleks turvaline ja tulevikuks häid väljavaateid pakkuv keskkond. Seisan eakate väärika vananemise võimaluste eest. Seega soovin õla alla panna ka seenior- või teenusmajade rajamisele, et eakad ei peaks muretsema laste hooldada jäämise pärast.

Tahan toetada Haabersti linnaosa arengut

Hariduselt olen treener-pedagoog ja tegelenud nii noorte kui täiskasvanutega, töötanud politseis K- Komando (eriüksuse) juhina. Mind seob minu valimisringkonnaga see, et elan juba 12 aastat selles ringkonnas. Tahan oma sõna öelda hariduses ning sise- ja riigikaitse küsimustes. Nimelt, olen Haabersti linnaosakogu liige juba 8 aastat - juhtisin Haabersti linnaosakogu 2009. – 2013. aastani. Olen olnud tegev nii linnaosa arengu – ja planeerimiskomisjonis, kui ka alaealiste asjade komisjonis.

Kandideerin, sest tahan toetada Haabersti linnaosa arengut, öelda sõna sekka noorte haridust ja huvisid puudutavates küsimustes. Soovin anda ka nõu korteriühistuid puudutavatel teemadel ning pakkuda lahendusi linnas korra tagamiseks. Olen valmis kaasa rääkima sisejulgeolekut puudutavates probleemides ja panustama ka seadusemuudatusi nõudvates küsimustes. Olen jõuline oma mõtete elluviija ja inimene, kelle seisukohtadega arvestatakse.

Asjad, mis sisendavad eestlastele kindlustunnet

Arvan, et olen kasvatanud hulgaliselt Eesti riigi patrioote nii koolis kui ka oma treeninggruppides, karates. Olen üles ehitanud Eesti politsei eriüksuse K-Komando, mis töötab laitmatult tänaseni Eesti hüvanguks. Kuid riigi eestimeelseks muutmine on kõige suurem probleem, mida on viimane aeg läbimõeldult ellu viia.

Olen kindel, et eestalastele sisendavad kindlustunnet eesti keel, kultuur, kuulumine Euroopa Liitu ja NATOsse. Ajal, kui olin Eesti karatekoondise peatreener, oli koondis arvestatav kogu maailmas. K-Komando tõusis minu ajal heale tasemele Euroopas ja on praegu väga tugev üksus kogu Euroopat ühendavas formeeringus Atlas.

Minust

Minu tütar Ester elab Ameerikas ja tegeleb ettevõtlusega. Poeg Ivo on Eesti Interpoli/Europoli juht. Abikaasa Linda on pensionär, kuid enne pensionile jäämist oli Välisministeeriumi ametnik ja diplomaat mitmes välisriigis. Minu hobid on tennis, rulluisutamine, suusatamine (kui lund on) ja ujumine. Loen päris palju. Oma puhkuse veedan koos abikaasaga oma teises kodus Türgis.

Ma unistan sellest, et Eesti püsiks tugeva ja iseseisva riigina ka siis, kui mind enam siin ei ole ja et lastel ning lastelastel ikka endiselt hästi läheks.

53805940