Liana Nõgene (nr. 275) | Reformierakond

275 Liana Nõgene

Ma soovin pöörata tähelepanu eesti keele omandamise vajadustele Eesti elanikkonna jaoks, mis on muuhulgas ka Reformierakonna üheks prioriteediks. Eesmärgiks on tagada ka Eestis elavatele erinevatele rahvustele ühtne võimalus konkurentsi osutamiseks Eesti tööjõuturul.

Erakonnas tegutsenud pikalt

Alates 2000. aastast tegutsen Lääne-Virumaa noorte Reformiosakonnas ja kogu selle aja jooksul olen olnud püsivalt Reformierakonnas. Algusaastatel tegelesin Reformierakonnas aktiivselt Euroopa Liidu liitumisega. 2011. aastal valiti mind Reformierakonna Kesklinna piirkonna juhatuse liikmeks. Esimest korda kandideerisin kohalikel valimistel Põhja-Tallinna linnaosas. Järgnevalt kandideerisin kohalike omavalitsuste valimistel 2017. aastal, mil sain ka valituks.

Alates 2017. aasta sügisest olen Kesklinna linnaosakogu liige. Täna olen ma Kesklinna hariduskomisjoni ja revisjonikomisjoni liige. Seekordsete valimiste puhul on mul tegemist juba kolmandate valimistega.

Eestikeelne haridus on andnud eelise

Paraku ei mõista paljud, et just eesti keele oskuse puhul on tegemist eeldusega konkurentsi osutamiseks. Tean seda enda kogemusest! Seega saan enda näitel välja tuua, et hakkasin eesti keelt võõrkeelena rääkima alates 1. klassist. Tänu keele oskusele suutsin konkureerida ja läbi lüüa erinevatel tegevusaladel ning töökohtadel, mis vajasid ka eriteadmisi.

Lisaks leian, et praegust ja sissetuleku suurusest sõltuvat maksusüsteemi tulumaksu osas tuleb likvideerida. Samuti peaks likvideerima keerulised maksuastmed, mis lõppkokkuvõttes toovad kaasa inimestele tulumaksu juurdemaksmise kohustuse. Praegune valitsus on oma poliitikaga viinud inimesed äärmiselt raskesse situatsiooni niigi raskel ajal.

Minust

Olen kahe, 5- ja 13-aastase poisi ema. Tänasel päeval olen ka edukas ettevõtja laevaehituse- ja laevaremondi turul. Paralleelselt omandan ka teist kõrgharidust kõrgkoolis Estonian Business School. Kuid hariduselt olen jurist, seega oman õigusalal üle 10 aasta kogemust.

56785910