Madis Timpson (nr. 306) | Reformierakond

306 Madis Timpson

Ma olen sündinud ja üles kasvanud Viljandimaal, mis on minu koduks senini. Peale gümnaasiumi lõpetamist siirdusin edasi õppima Tartu Ülikooli ajalugu ja hiljem õigusteadust. Ülikooli lõpetasin 2001.aastal ning oman magistrikraadi õigusteaduses. Olen töötanud advokaadibüroos, Viljandi linnavalitsuses linnasekretärina ning päris mitmes erinevas ministeeriumis. Ma olen olnud seotud nii mõnegi olulise reformiga Eestis viimase kümnendi jooksul, milledest võiks nimetada kasvõi uut avaliku teenistuse seadust, millega moderniseeriti avalikku teenistust, vähendati ametnike arvu ja hüvesid, samuti olin seotud seadusega, mis võimaldab inimesel oma ettevõtte asutada ilma sissemaksuta. Viimane suurem töö oli riigihalduse minister Arto Aasa meeskonnas haldusreformi ettevalmistamine. Olen tegelenud ka eraettevõtlusega. Momendil ma töötan Viljandi linnapeana ja proovin anda endast iga päev 100 protsenti.


Vabal ajal meeldib mulle meeletult lugeda raamatuid, käia kalal ning sportida. Ma usun, et iga inimene peaks leidma enese jaoks piisavalt aega, sest õnnelik inimene teeb kindla peale ka paremini tööd.


Mulle läheb vägagi korda, mis Eesti riigis toimub. Mind häirib kohutavalt see, kui edasipüüdlikke inimesi karistatakse ja „tark riik" teab, mis on igale indiviidile hea. Ma ise olen pärit suhteliselt tagasihoidlikest oludest ja usun, et kui kõvasti vaeva näha ja tööd teha, siis on kõik võimalik. Mulle ei meeldi kui minu oma rahaga riik mulle „kosja" tuleb ja arvab ennast teadvat paremini, kuidas seda kulutada. Tasuta asju pole olemas.


Ma kandideerin Riigikokku sellepärast, et paremat programmi ja meeskonda pole ühelgi teisel erakonnal, teadmistest rääkimata. Ma usun isikuvabadustesse ja sellesse, et Eesti väärib paremat valitsust kui praegune. Aeg oleks riigivalitsemine pausilt tagasi tuua. Mulle meeldib selline riik, kus otsuseid teevad ikka oma ala tundvad inimesed, mitte need, kes karjuvad kõige kõvemini.


Ma arvan, et me ei pääse riigina üle ega ümber sellest, kuidas järjepidevalt otsida võimalusi riigiaparaadi efektiivsemaks muutmiseks. Meil tegeleb liiga palju inimesi asendustegevustega. Käib üks pidev menetlemine ja lahendusteni jõutakse liialt aeglaselt. Kui üldse.


Samuti ma usaldaksin rohkem kohalikku omavalitsust, kuna just omavalitsus asub inimesele kõige lähedamal. Riik võiks rohkem appi tulla taristu osas, sest olgem ausad: selle jaoks ei jätku omavalitsustel lihtsalt piisavalt raha ning kui praegune tendents jätkub, siis oleme mõne aja pärast päris hädas.


Ja loomulikult kavatsen ma tegutseda selle nimel, et taastataks normaalne maksukeskkond. Eesti selge tulumaksusüsteem on olnud üheks meie edu aluseks. Ma ei hakka isegi pikemalt rääkima siinkohal sellest, kui palju raha me oleme ebaõnnestunud aktsiisipoliitika tõttu Lätti viinud või sellest, kuidas riik karistab töötavaid pensionäre.


Ma väga loodan, et nendel valimistel võidab mõistuse hääl.

5279575