Marko Raudlam (nr. 278) | Reformierakond

278 Marko Raudlam

Miks Riigikogu?

Aktiivse kogukondlasena olen puutunud kokku elukorraldusega erinevates valdkondades. Aastatega olen omandatud väärtusliku kogemuste ning teadmiste pagasi, millele tahan nüüd, meie parema homse nimel, poliitikamaastikul tegutsedes oma panuse anda. Olen otsustanud kandideerida Riigikogusse, et seista Eesti riigi, mille Kodanikud on loonud iseenda jaoks, parema tuleviku eest!

Kodanikena peame tegema õigeid ja tulevikku suunatud otsuseid, et Eesti riik püsiks tugev ja jätkusuutlik ka kahekümne teisel ja sellele järgnevatel sajanditel. 

Võimu teostamise nimel ei tohi teha kompromisse. Poliitiliste kompromisside tegemise eesmärgiks saab olla vaid tahe ja võime oma põhiideedele toetuse leidmine ning suutlikus neid ellu viia. Mitte järeleandmised tuleviku ja laste ning lastelaste arvelt. 

Seega, toetudes meie valimisplatvormile ja oma kogemuste ning teadmiste pagasile, annan Riigikogus oma panuse Eesti tulevikku. Tugeva riigi alustaladeks on noored ja väärtusteks meie, meie vanemad, vanavanemad ja vana-vanavanemad. Mulle on eriti südamelähedane harvikhaiguste teaduslik uurimine ja läbi selle varajase suremuse vähendamine.

Minust

Olen 46-aastane sünnijärgne mustamäelane. Poole oma senisest elust olen elanud Harjumaal, täpsemalt Jõelähtme vallas, ning kavatsen siin elada väärikalt oma elupäevade lõpuni. Olen selle ajaga rajanud siia omale kodu, kasvatanud ja koolitanud oma kaks poega. Tütar on sirgunud täisealiseks ja seadnud sammud oma iseseisvale elule.

Minu abikaasa Anneli on tegelenud aastaid noortega. Ta alustas noorsootöötajana ning viimased viis aastat töötab ta pedagoogina. Ühtlasi on ta Jõelähtme vallavolikogu liige. Vabal ajal laulab Aruküla Noortekooris ning tegeleb bändi ja sooloprojektiga. Samuti on ta Jõelähtme Reforminoored asutajaliige ja juht. Talle meeldib samuti näitlemine, seega lööb ta kaasa Jõelähtme Lavagrupi tegemistes.

Lõpetasin 1991. aastal Tallinna Tehnikakooli, kus oli suur au olla klassikaaslaseks tulevastele edukatele ettevõtete juhtidele ja poliitikamaastikul tegutsejatele. Erasektoris juhtival kohal töötades sai arendatud Baltikumi ja Põhjamaade toiduainete müügiturgu. Oman pikaajalist töökogemust HoReCa sektoris nii maale kui ka merele. 

Viimased kaheksa aastat tegutsen selle nimel, et Jõelähtme valla allasutuste haldusküsimused saaksid operatiivselt lahendatud. Mulle meeldib mängida võrk- ja korvpalli. Kooli ajal tegelesin aktiivselt kergejõustikuga. Elan huvi ja kiindumusega kaasa meie autoralli esipaarile, tennisistidele, loomulikult kõikidele Eestit esindavatele sportlastele. 

Vabal ajal olen tegev harrastusnäitlejana. Näitlemist alustasin Kostivere Täiskasvanute näiteringis ning edasi kutsuti mind Jõelähtme Lavagruppi. Viimane on oma esinemistega toonud Eestile ja Jõelähtmele tuntust Põhjamaades, Venemaal, Ameerikas ning loomulikult ka Eestis. 

2009. aastal kandideerisin esmakordselt KOV valimistel Jõelähtme vallas. Sellel perioodil omandasin tugeva kogemuse kohaliku volikogu juhtimisel ning osalesin HOL volikogu töös. 

2011. aastal liitusin Reformierakonnaga, mille liikmena 2013. aasta valimistel taas volikokku valituks osutusin. 

2017. aasta KOV valimiste eel andsin tugeva panuse Jõelähtme reforminoorte ühenduse loomisel ning nendega koostöös oma abikaasa KOV valimiskampaania juhtimisel. 

Nendel valimistel tegi Reformierakond aegade parima tulemuse just Jõelähtme vallas!

53300385