Olesja Ojamäe (nr. 301) | Reformierakond

301 Olesja Ojamäe

Maailm meie ümber muutub iga hetkega, muutume ka meie. Olen ligi 20 aastat panustanud kohaliku omavalitsuse volikogu töösse ning nüüd on kätte jõudnud aeg, kus tahaks edasi liikuda ja tihedas konkurentsis ennast proovile panna.

Sotsiaalne turvatunne on oluline

Hingelähedasem teema on lapsed, haridus ja nende tulevik. Muret tekitavaks küsimuseks on lapsed, kes kasvavad puuduses, kel puudub võimalus käia teatris, nautida talveseiklusi, osaleda laagrites, avastada oma kodukandi kauneid paiku ning maailma imesid. Mõtlemapanevaks teemaks on ka puuetega lapsed ja nendega tegelevate spetsialistide nappus, lisaks sellele sotsiaalne turvatunne. Kui palju inimesi on jäänud ellu ja saanud oma elule lisapäevi tänu eesti rahva annetustele ja hoolivusele? Rõõmu teeks, kui igaühele meist oleks tagatud väärikas vananemine, turvaline vanaduspõlv ning kindlustunne homses päevas.

Minu elulooraamatus on 26-aastane õpetajatöö kogemus. Olen õpetanud mitte eestlastele eesti keelt, kultuuri ja kirjandust ning valmistanud neid ette kodakondsuseksamiks. Tunnen uhkust oma õpilaste, sh ka täiskasvanud õppijate saavutuste üle. Need on olnud väga head. Käesoleval ajal juhin Toila PKO-d ja olen Ida-Virumaa RKO asesimees.

Minust

Olen sündinud ja üles kasvanud Ida-Virumaal, täpsemalt Kohtla-Nõmmel. 26 aastat tagasi lõpetasin Tallinna Pedagoogikaülikooli eesti keele (võõrkeelena) ja kirjanduse erialal. Ennast ühe rolliga määratleda on suhteliselt raske – olen kahe tubli tütre ema, juhin Kiviõli Vene Kooli tööd ning olen Toila vallavolikogu liige. Vanem tütar on juba 23-aastane ning on lõpetanud cum laudega Tartu Ülikooli füsioteraapia erialal. Noorem, 16-aastane, omandab gümnaasiumi haridust.

Vabal ajal meeldib mulle teatris käia, köögis kulinaarseid katsetusi teha ning tervishoiualast kirjandust lugeda. Armastan ka aktiivset puhkust, kus saab end pidevalt uutes ja määramatutes olukordades proovile panna ning läbi selle anda põnevatel võimalustel ja õnnelikel juhustel minu elu rikastada.

Eestis on väga palju maaliliselt kauneid paiku, kus ma oma energiat ammutan. Jõudu saan ka oma perelt, kes mind alati toetab. Iseloomult olen parandamatu optimist ja arvan, et edasiviivaks jõuks on inimese iga mõte, millesse ta piisava kirega suhtub. Mind iseloomustab pidev arenguteel olemine. Pean end eluaegseks õppijaks ja maailmaavastajaks.

56226848