Õnne Pillak (nr. 257) | Reformierakond

257 Õnne Pillak

Kaotame lasteaia kohatasu!

Eesti on hea paik elamiseks ja laste kasvatamiseks, olen selles veendunud. Meil on suurepärased võimalused luua Eestist kõige pere- ja laste sõbralikuma riik, kus inimesed on õnnelikud ja terved ning lapsed ja nende vanemad tunnevad ennast turvaliselt. 

Olen pärit Nõmmelt. Lihtsast perest, kus kõige suurem vara on üksteisest hoolimine ja perekonna hoidmine.

Olen kaksikute ema. Neljandat põlve nõmmekas. Elanud viimased aastad Mustamäel. Õppisin EBS-is avalikku haldust ja praegu on pooleli õpingud samas koolis rahvusvahelise äri erialal.

Lisaks olen poliitik. Häbenemata. Mõtlen seda siiralt, sest vaatamata hulgale eelarvamustele tean, kui palju on võimalik teha head selles ametis, kui on tahtmist ja jõudu. Olen seda kogenud Tallinna Linnavolikogus, mille liige olen olnud alates 2009. aastast. Volikogusse kuulumine on andnud võimaluse seista selles eest, et lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palgad tõuseksid ning suureneks lasteaedade rahastamine. Et Nõmme rabad saaksid kaitse alla võetud. Tänaseks on Pääsküla raba kaitse all ja Harku rabaga on olulisemad sammud vaja veel astuda. Sama oluline on olnud pingutus selle nimel, et Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ja Vabaduse parki perepargi rajamiseks saaks Nõmme vajalikud investeeringud. On rõõm, et 2019. aasta linnaeelarve on need investeeringud olemas. Või veenmine, et korralikult valgustatud tänavad, pargid ja hoovialad teevad me kodukoha turvalisemaks.

Õnne on Tallinna volikogus usinaim laste ja perede eestkõneleja.

Viimase aasta töövõitudeks, mis on mulle eriliselt südamelähedased, on erahuvikoolide toetuse taastamine ja kaksikute sünnitoetuse tõstmine 1000 eurole.

Minu jaoks on oluline, et Eesti oleks riik, kus on õnnelikud perekonnad, kuhu sünnib juurde beebisid ning kus lapsed on hästi hoitud ja kasvatatud. Lapsevanemad peavad tundma, et nad ei ole sellel teel üksi – riik on loonud neile tingimused, mis toetavad pereloomise plaane ja turvalise elukeskkonna.

Just sellest soovist olen lasknud ennast volikogutöös kanda ja sama soovin teha Riigikogus.

Kandideerin Riigikogusse, sest näen seda võimalusena, tänu millele saan muuta meie peredele ja lastele Eestis elamise paremaks. Mõned näited, mida soovin teha:

500 eurot tulumaksuvaba miinimumi kõigile ja lihtne maksusüsteem

On selgelt ebaõiglane, et täna saavad karistada palgapäeval need, kes on näinud rohkem vaeva ja pingutavad, et oma perele rohkem pakkuda. Näiteks, milles on süüdi mitmel kohal tööl käiv üksikvanem, kui ta tahab oma lastele pakkuda paremat tulevikku? Kuid täna tuleb temal maksta rohkem maksu riigile, kui varem, sest Keskerakond on nii otsustanud. 

See tuleb ära muuta ehk muuta meie maksusüsteem tagasi lihtsaks ja arusaadavaks ning tõsta tulumaksuvaba miinimum kõigile 500 eurole, et inimesed saaksid ise otsustada, milleks oma tööga väljateenitud palka kasutavad. 

Ühtne eestikeelne haridus alates lasteaiast

Eestikeelne haridus ilma kohatasuta alates lasteaiast on mulle üks südamelähedasemaid eesmärke, millega olen tegelenud viimane aasta volikogus. Pean eestikeelsele õppele üleminekut nii julgeoleku kui inimeste õnne küsimuseks. 

Üks üpris lihtne õnne valem ja turvatunde looja on see, kui inimesed mõistavad üksteist. Kui nad saavad aru, mida teine räägib või soovib. Tänu sellele on vähem möödarääkimisi, mis põhjustavad tarbetut pahameelt ja vimma inimeste vahel. Keeleoskus on vahend, kuidas meie inimesed üksteist paremini mõistaksid.

Õnne on lasteaia kohatasu kaotamise eest seisud Tallinnas ja teeb sama Riigikogus.

Eestikeelne haridussüsteem lõhuks klaasseina Eesti elavate eestlaste ja venelaste vahel, tooks meie inimesed samasse inforuumi. Loob noortele paremad võimalused tulevikuks nii tööturul, kui elus üldisemalt

Laste huvitegevuse toetamine nende valitud ringis

Sama oluline on mulle laste ja noorte liikumisharjumuse ja loovtegevuse võimaldamine võimalikult varajases eas. Kahe lapse emana näen, kui palju annab lastele juurde huvitegevus. Kui palju see õpetab teistega arvestamist, suhtlemist, käitumist ja enda emotsioonidega hakkama saamist.  Mida varem saab laps hakata otsida erinevate võimaluste seast endale parima hobi, olgu selleks judo, ballett, robootika või midagi muud, seda tervem on ta nii vaimselt kui füüsiliselt oma edasises elus.

Nõmme rabajooksul, kus Õnne kaksikud on osalenud päris imikueast alates.

Mitmike perede riigipoolse tugisüsteemi üle vaatamine

Elu on andnud mulle võimaluse, kogeda topelt rõõmu. Kuid teiselt poolt näidanud kitsaskohti, mida tähendab, kui perre sünnib korraga rohkem, kui üks laps. Mitte kõik vanemad ei ole heas mõttes pöörased, kes saavad sellega lenneldes hakkama. On palju peresid, kelle jaoks kaksikute, kolmikute või enam laste saamine on väljakutse juba sellepärast, et kaksikud on tihtipeale enneaegsed ja suuremate terviseriskidega. Rääkimata esimestel aastatel suurema tähelepanu, aja ja raha vajadusest.

Mitmike vanemad hoiavad kokku. Carol ja Helina on kaks paljudest, kellega Õnne igapäevaselt suhtleb, sest jagatud kogemused, rõõmud ja mured on oluline tugi.

Mitmike sünd ei ole midagi sellist, mida saab ette planeerida. See on rõõm, mis piltlikult öeldes kukub perele sülle. Tean, mida see tähendab ja millised on väljakutsed. Tahan tulevastele mitmike peredele luua võimalused, et nn kohanemise aeg läheks võimalikult muretult. Et nad saaksid abi, mida vajavad. Ka need pered, kuhu sünnivad kaksikud.

Miks mina?

Mulle meeldib teha tööd, teha asju paremaks. Ma ei karda raskust, ebameeldivaid teemasid ega võitlust selle nimel, mis on tähtis. Minul on tähtsad lapsed ja nende pered, et neil oleks parem tulevik. Tänu elule on mul kogemus, mida tähendab luua õnnelik lapsepõlv üksikvanemana enneaegsetele kaksikutele. Muidugi võib öelda, et mis see ära ei ole. Kes püüab mõista, see saab aru, et see on elukogemus, mida koolist ei õpi ega raamatust ei loe. Tugevus, mida trennist ei saa.

Minu soov on, et kõik meie pered, olenevalt millised nad on oma vormilt, tunneksid ennast Eestis hästi. Et nad saavad oma lastele pakkuda võimalusi, tulevikku, mis teeb nendest õnnelikud inimesed.

Õnnega koos on parem :)

Kui see on ka Sulle oluline, siis tule ja toeta mind Riigikogu valimistel 3. märtsil Nõmme ja Mustamäe piirkonnas. Kui Sa ise seda teha ei saa, kuid meie soovid ja vaated on samad, siis soovita mind julgelt oma sõpradele ja tuttavatele, kes elavad Nõmmel või Mustamäel. 

Teeme koos meie lastele ja peredele parema tuleviku!

53305033