Ott Kasuri (nr. 279) | Reformierakond

279 Ott Kasuri

Usun demokraatiasse ja liberaalsetesse väärtustesse. Olen osalenud Riigikogu valimistel aastatel 1999, 2003 ja 2007 Harju- ja Raplamaa Reformierakonna nimekirjas. Tean, et elu viivad edasi haritud ja ettevõtlikud inimesed. Pean oluliseks kodanikuvabadust ja vastutust oma tegude eest.  Austan perekondlikke väärtusi ja traditsioone. Samuti arvan, et haridus on kõige olulisem avalik hüve.

VÄÄRTUSTAME KOOLI JA ÕPETAJAID

Endise koolidirektorina leian, et üldharidus, sealhulgas lasteaed, peab olema võimaldatud kõigile lastele tasuta, kuna see loob sidususe ühiskonnas ja annab kõigile võimaluse kujunda ise oma tulevikku – hea haridus annab tiivad!

Samas ei ole meil head haridust ilma meie väärtuslike õpetajateta. Tean, kui raske ja pingeline võib olla õpetaja töö. Meil on vaja tõsta haridustöötajate mainet ja kindlustada nende pealekasv ja seepärast pean eriti oluliseks tõsta õpetajate keskmist palka.

Kuni kestab eesti keel, kestab ka kultuur. Minu soov on näha eesti haridussüsteemi ühtsena ja eestikeelsena. Iga aastaga, kui me hoiame alles kahte eraldiseisvat koolisüsteemi, anname me osadele eesti inimestele oluliselt kehvema hariduse ja vähendame nende võimalusi elus paremini toime tulla. Uuringud ju näitavad, et ühiskond on selleks valmis. Teeme ära, parema tuleviku nimel!

MINUST

Sündisin 1955. aastal Tallinnas Kalamajas ja kasvasin üles Kassisabas. Lõpetasin Tallinna Pedagoogilise Instituudi matemaatika-füüsika õpetajana. Olen jõudnud palju teha, sealhulgas olla Tabasalu Ühisgümnaasiumi direktor, Harku vallavolikogu liige 30 aastat ja esimees, Harku vallavanem ja abivallavanem, Eesti Maaomavalitsuste Liidu tegevdirektor, Euroopa Nõukogu Kohalike- ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongressi liige. Reformierakonna liige olen aastast 1997, ühtlasi ka Harku PKO asutaja ja esimees.

Olen abielus, tütre isa ja ka vanaisa. Minu huvideks on Eesti kunst, muusika, teater ja film. Samuti paelub mind tervisesport, ujumine ja kepikõnd.

5179788