Reformierakonna maksuplaaniga võidavad kõik | Reformierakond

Reformierakonna maksuplaaniga võidavad kõik

Vaata lisaks PAREM PENSIONIPLAAN  PAREM PLAAN PEREDELE

Reformierakonna maksuplaaniga võidavad kõik

 • Laiendame tulumaksuvaba miinimumi 500 € kõigile
 • Toome aktsiisid alla ja jätame maksutulu Eestisse
 • Taastame lihtsa ja ühetaolise maksusüsteemi
 • Kehtestame maksurahu

Keskerakonna tulumaksureformi tagajärjel on 500 000 inimest jätnud tulumaksust vabastatud raha arvestamata. Teisisõnu on nad andnud riigile intressita laenu.

Reformierakonna maksusüsteemiga saavad inimesed oma tulu iga kuu kätte ja ei pea arvestama, kui suureks neil aasta lõpus kogutulu kujuneb. Hoiame riigi rolli inimeste elus optimaalsena, et igaüks saaks olla ise oma raha peremees.

Reformierakonna tulumaksuga jääb Eesti inimestel aastas 200 miljonit eurot rohkem raha kätte. Keskerakonna tulumaksureform tegi ära küll pool rehkendust ehk andis maksuvabastuse madalapalgalistele. Kuid selleks, et taastada Eestile nii palju edu toonud lihtne ja arusaadav maksusüsteem, tuleb teha ära ka teine pool ja anda maksuvabastus keskklassile.

Sinu palk

1300 eurot – võidad 11 eurot kuus
1400 eurot – võidad 22 eurot kuus
1500 eurot – võidad 33 eurot kuus
1600 eurot – võidad 44 eurot kuus
1700 eurot – võidad 56 eurot kuus
1800 eurot – võidad 67 eurot kuus
1900 eurot – võidad 78 eurot kuus
2000 eurot – võidad 89 eurot kuus
2100 eurot ja kõrgem – võidad 100 eurot kuus

Keskerakond on asunud võtma kõige rohkem raha keskklassilt. Uues tulumaksusüsteemis on iga euro, mille teenib 1200-2100 eurot teeniv inimene, maksustatud 31,1%-se maksumääraga, sest nende inimeste tulumaksuvaba miinimum hakkab kahanema. Ehk siis neile inimestele palgatõusuks antud eurost võtab riik 31 senti endale. Kokku on uues süsteemis 6000 erinevat maksuastet!

Eriti terava löögi said uue maksusüsteemiga töötavad pensionärid. Eesti rahvastik vananeb ja iga töökätt on tööturule vaja. Jüri Ratase valitsus aga oli esimene, kes läks pensionäride sissetuleku kallale, sest 1. jaanuaril 2018 üllatus 57% töötavatest pensionäridest, et saavad nüüd vähem raha kätte.

Reformierakond tahab selle ebaõiglase maksuastme kaotada! Meie arvates peaks pärast tulumaksuvaba miinimumi kõigile inimestele kehtima üks, astmeteta maksumäär 20%.

Keskerakonna tehtud tulumaksuga said madalapalgalised rohkem raha kätte, aga muudatus rikkus ära Eesti lihtsa ja arusaadava maksusüsteemi. See on väga halb. Tööandjad on öelnud, et inimesed küsivad üha rohkem raha ümbrikupalgana või ei taha tööle tulla, sest see ei tasu ära.

Reformierakond taastab lihtsa ja arusaadava tulumaksu, millest arusaamiseks pole vaja olümpiaadikogemust. Palgalt kuni 500 eurot tulumaksu maksma ei pea ja edasi on igalt eurolt 20 senti tulumaksuks. Lihtne!

 

Aktsiisid

Jüri Ratas tõi maksukaose ka aktsiisipoliitikasse. Kui teised valitsused tõstsid alkoholiaktsiisi 5, 10 või 15% aastas, siis Ratas ja Ossinovski tõstsid 2017. aasta suvel õlleaktsiisi korraga 70% ning aastaga kokku 104% ehk enam kui kahekordseks. Selle tagajärjel tekkis Eesti lõunapiirile Euroopa suurim piirikaubandus. Iga kolmas Eestis joodud õlu on täna toodud Lätist! Sama ajal tuli Tallinnasse kümneid tuhandeid Soome turiste selle tõttu vähem.

Katastroofilise aktsiisipoliitika tõttu on Eestil pooleteist aastaga saamata jäänud 340 miljonit eurot maksutulu. See pole teoreetiline number, vaid selle on valitsus kirjutanud riigieelarvesse ja riigikogus ka vastu võtnud.

Aktsiisipoliitika lööb valusasti paljusid inimesi. Suletud on üle 50 maapiirkonnas oleva poe, kannatavad Tallinna hotelli- ja restoranipidajad ning isegi kultuuriasutused. Kõige hullem on aga see, et Eesti inimesi ajab rumal poliitika vihaseks ja nad ei usalda enam oma riiki. 24. veebruaril sõidavad sajad autod Lätti õlle järele - mis muud saab see olla kui mäss.

Kõik valitsuserakonnad on tunnistanud, et aktsiisipoliitikaga tehti viga. Aga seda viga ei plaani parandada mitte keegi peale Reformierakonna! Uuringud näitavad, et kui Eesti ja Läti alkoholihindade vahe oleks paar eurot, jätaks suur enamus piiril käijatest sinna sõitmata. Selleks tuleb aga langetada aktsiise tagasi 2017. aasta alguse tasemele. Kui seda mitte teha, jääb Eesti riigil igal aastal enam kui sada miljonit eurot saamata.

Aga ka see pole veel kõik. Keskerakond on kehtestanud või ähvardanud kehtestada kaheksa uut maksu, kusjuures enne, kui riigivalitsemine pandi pausile, jõudsid nad võimul olla vaid aasta.

 • turismimaks
 • ummikumaks
 • magusamaks
 • pangamaks
 • pakendimaks
 • automaks
 • intressimaks
 • teekasutusmaks

Kui Eesti inimesed annavad Reformierakonnale tugeva mandaadi, parandame praeguse valitsuse vead ja kehtestame seejärel maksurahu, et ettevõtjad saaksid rahulikult oma asja ajada, mitte ei peaks valitsuse rapsimise pärast lühikese ajaga oma plaane ringi tegema.

Mitte keskpärane, vaid parem tulevik.

 Loe lisaks meediast:

VAATA: