Rainar Enden (nr. 249) | Reformierakond

249 Rainar Enden

Noored pered au sisse!

Olen otsustanud kandideerida Riigikokku, kuna leian, et Eesti riigi areng ei ole viimastel aastatel liikunud selles suunas, mis mind ja paljusid kaasmaalasi rahuldada võiks. Iga päev võib tuua järjest enam näiteid selle kohta, et riik püüab otsustada rahva eest, mis neile võiks parem olla. Minu eesmärk Riigikokku saades oleks kindlustada inimeste iseseisvus nende otsustes.

Miks peaks mind Riigikokku valima?

Mul on väikene pere, kus kasvab aastane laps. Ma õpin ülikoolis ja teen seda töö ja pere kõrvalt. Tuginedes vaatlustele, on see keskmise Eesti pere igapäevane elu, kus peab mingeid tegevusi, et natukenegi edukas olla, pere kõrvalt tegema. Seega ma esindaksingi sarnast segmenti ühiskonnast, kuna ma olen kursis nende igapäevaste probleemidega.

Ma olen elanud Tallinna kesklinnas alates 2008 aastast. Viimastel KOV-valimistel kandideerisin ka nimetatud piirkonnas ja osutusin asendusliikmena valituks Kesklinna linnaosakokku. Kuulun ka järgmistesse linnaosakogu juures tegutsevatesse komisjonidesse: linnaplaneerimiskomisjon, kultuurikomisjon ja linnavarakomisjon.

Ma sooviksin leida selle 4 aasta jooksul mootori, mis käivitaks uuesti Eesti innovaatilisuse. Samuti soovin vähendada regulatsioone, millega puutume igapäevaselt kokku. Tahan tegeleda parem riigivalitsemisega, ehk vähendada riigipalgaliste inimeste arvu nelja aastaga vähemalt 4000 inimese võrra. Samuti vähendada üleliigset õigusloomet ja riigiasutuste arvu. Anname e-riigi arengule uue hingamise. Samuti pean tähtsaks tõhustada omavalitsuste tööd.

Eeskätt võib uhke olla, et Eesti siseturvalisus on märkimisväärselt suure arengu teinud alates taasiseseisvumisest. Heal järjel on ka majandus ja haridus. Kõike tänu sellele, et kuulume Euroopa Liitu ja NATO-sse.

Minust

Mul on üks 1-aastane laps, kes on abikaasaga kodus. Minu hobideks on jahindus ja talvel katsun käia mägedes suusatamas. Pean suureks saavutuseks enda elus seda, et peale aastaid töötamist ehitussektoris leidsin ma endas jõudu, et alustada õpinguid täiesti teisel alal, milleks on Tartu Ülikoolis Õigusteadus.

Ma unistan, et väikeses Eesti ühiskonna oleks rohkem mõistmist ja suuremad võimalused teha poliitiliselt koostööd, et vastasseis ei oleks nii kardinaalne. Unistan ka sellest, et ajakirjandus ei püüaks iga uudist kajastada kui intriigi.

5278409