Tarmo Alt (nr. 311) | Reformierakond

311 Tarmo Alt

Eesti on vajumas jagajate-saajate mentaliteedi sohu. See ei ole jätkusuutlik tee ja sellelt rajalt tuleb ära keerata! Kandideerin Riigikokku, et näidata koos Reformierakonna meeskonnaga Eestile teist teed - paremat teed!

Meie riik vajab tegusaid inimesi

Olen kindel, et suudan Riigikogus teha kuuldavamaks arusaamise, et meie riik vajab tegusaid inimesi. Soovin selgitada, et jagajate-saajate mentaliteedi pealesurumine Eestis ei ole jätkusuutlik ja ei vii meie riiki edasi. Kogu seadusandlus ja riigi areng tervikuna peab lähtuma ettevõtlikkuse soosimisest ja arendamisest.

Noored on Eesti tulevik! Seetõttu pean ka oluliseks leida riiklikul tasandil võimalused noorte algatusvõime ja ettevõtlikkuse suurendamiseks. Selles protsessis pean väga oluliseks huvihariduse rolli ja seetõttu peab ea- ja võimetekohane noort arendav ning innustav huvitegevus nagu kunst, sport ja IT, olema kättesaadav igale noorele.

Soovin panustada Eesti arengusse

Olen elupõline Paidekas ja julgen väita, et Järvamaa fänn. Viimased 22 aastat olen olnud Paide Linnavolikogu liige ja seetõttu üsna hästi kursis Järvamaa omavalitsuste murede ning rõõmudega. Viljandi on minu onu pere elukoht ja eks Viljandimaagi on koos Järvamaaga kandmas samu probleeme.

Esmaseks pean seda, et saan oma eluga ise hakkama ja lisaks suudan panustada ka ühiskonda. Olen pikalt Järvamaal tegutsenud skautmaleva juhina. Hetkel juhendan vabatahtlikuna Paides mudelauto ringi. Proovin ärgitada igas oma õpilases enesekindlust ja teotahet, et temast kasvaks ühiskonda panustav inimene.

Üks probleem, mille lahendamisega soovin veel tegeleda, on lihtsa ja stabiilse maksusüsteemi taastamine.

Minust

Vanem poeg Ivar on keemia doktor ning kõva lumelauakrossi sõitja, ühtlasi 8. kordne Eesti meister. Temal on juba oma pere ja temalt ka meie imearmas lapselaps Linda. Noorem poeg Randolf on veel põhikoolis ja tegeleb karatega, mudelautondusega, näiteringi ja trikisuusatamisega. Abikaasa Ingrid on väga tegus ja hea perearst.

Tema rajatud on üks Eesti ilusaim ning hubaseim perearstikeskus Paides. Lisaks on tal suurepärane oskus meelitada noori arste Tallinnast ja Tartust väikesesse Paidesse tööle. Tema hobiks on ka disain, enamus arstikeskuse ja kodu mööblist on tema joonistatud. Lisaks on peres segadust tekitamas Ruudi, kes on rõõmus 101 laiguga dalmaatsia koer. Huvitav fakt minu kohta on veel ehk see, et olen esimene eestlane, kellel õnnestus sooritada 3.daní (sensei e. õpetaja tase) vööeksam Kyokushinkai Karates (täiskontaktnet karate).

Kuid minu hobi on minu pere. Puhkus möödub suvekodus Pärnumaal, suvekodu töid tehes ja purjelauaga sõites. Talvel olen meeleldi lumelaual. Arvan, et eestlastele sisendavad kindlustunnet kodu ja perekond. Need kaks on kõigest üle. Alles nende kahe järele saab hakata otsima midagi muud.

Unistan, et perekonnal oleks kõik hästi. Unistan, et minu lapsed saaksid endaga nii hästi hakkama, et suudaks olla toeks ka teistele. Unistan, et Eestis oleks rohkem inimesi, kes enesekindluse ja uhkusega ütlevad: Mina märkan, Mina arvan, Mina proovin, Mina suudan, Mina teen! Sellisel juhul rajame endale koos elamiseks veel parema Eesti!

5168682