Tiit Vahenõmm (nr. 272) | Reformierakond

272 Tiit Vahenõmm

Riigikogusse otsustan kandideerida põhjusel, et viia seadusandjani praktiku sõnum kohalikult tasandilt -  mida ootab ja vajab inimene, kes elab Eestis ja armastab oma kodu. Seda on vaja eelkõige põhjusel, et osataks ette näha, kuidas üks seadus ellu rakendub.

ÜKSI EI OLE VÕIMALIK SUURI ASJU TEHA

Mõistan, et üksi ei ole võimalik suuri asju teha, kuid kui meeskonnas on inimesed, kes mõistavad ja kuulavad üksteist, siis on võimalik Eesti elu viia tasemele, kus poliitik ei ole sõimusõna ning kodanik tunneb, et riik on temaga. Tean, et Reformierakonnal on selline kogemustega meeskond, kes tunneb samamoodi uhkust meie riigi üle ja soovib Eesti tuleviku teha kõigile paremaks.

Eesti majandus on ehitatud väikestele ettevõtetele, kes paraku aga peavad praegu ettevõtluse ja uute ideede loomise kõrvalt tegelema ebaproportsionaalselt palju raamatupidamisega. Soovin taastada arusaadava ja lihtsa maksusüsteemi, mis toetab ettevõtluse levikut. Lisaks tahan arendada läbi Jaapani sõprusrühma meie kahe riigi omavahelisi suhteid just eelkõige meie sõpruslinnade Sakude vahel loodud platvormilt, kus oleme käivitanud Jaapani Saku linna ja Eesti Saku valla noorte vahetuse.

MINUST

Olen 25. aastase ettevõtja kogemusega ja viimased viis aastat juhtinud Saku valda nii vallavanema, kui ka volikogu esimehe rollis. Suudan luua ja näen seoseid seadusloome ning tegeliku elu vahel. Samuti olen elupõline sakukas ning viimased 15 aastat panustanud läbi omavalitsuse juhtimistasandi kodukandi heaolu tõstmiseks. Leian, et oluline on töö kohalikus omavalitsuses ning panus ka vabatahtlikku töösse.

Mul on neli tubli last. Tänaseks õpivad kaks neist Tartu Ülikoolis ja kaks nooremat Saku gümnaasiumis. Huvialadeks on lastel mäesuusatamine, jalgpall ja disc-golf. Reeglina armastan aktiivset puhkust, millest suurem osa möödub suusamägedel, disc-golfi rajal või otsides elamusi erinevate maade köökidest.

Arvan, et eestlastele sisendavad kindlustunnet hea haridus, turvaline riik ja oma kodu. Unistan õnnelikust kodumaast ja laste soovide täitumisest!

 

5029244