Tiiu Aro (nr. 287) | Reformierakond

287 Tiiu Aro

Eesti ühe suurema omavalitsuse volikogu esimees ei saa jääda kõrvale Riigikogu valimistest. Olen piisavalt kogenud, et olla abiks Eesti paremaks tegemisel!

Parem tervishoiu- ja sotsiaalsüsteem

Mul on arstiharidus, ministri ja valitsusasutuse juhtimise pikaajaline kogemus, nüüd aastajagu ka omavalitsusjuhi staaži. Ma olen empaatiline ja hea suhtleja, suudan argumenteerida. Tunnen hästi Eesti tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemi, tean nõrkusi ja tugevusi.

Olen sünnilt saarlane, tagasi alates eelmise aasta oktoobrist ja töötan vallavolikogu esimehena. Soovin Riigikogusse saades murda mõned müüdid ja kivinenud seisukohad, mis takistavad tervishoiusüsteemi arengut. Oluline on anda kohalikele omavalitsustele suurem autonoomia, vaadata üle rahastamine ja kohustused.

Olen olnud aastatel 1996-1999 sotsiaalminister, alates 1999. kevadest kuni 2017.a juulini valitsusasutuse (Terviseamet) peadirektor. Olen arendaja ja edasiviija. Eesti omavalitsustes, eriti maapiirkonnas, on tugevad ja elujõulised kogukonnad. Meil on palju haritud ja võimekaid inimesi, kes oma igapäevatööd tehes tagavad arengu ja annavad meile kindlustunnet. Meil on toimiv ravi- ja sotsiaalkindlustussüsteem ja teadmised, kuidas seda arendada.

Minust

Mul on 41-aastane tütar, kes töötab RIA-s. Abikaasa on tänaseks pensionär, varasem ajakirjanik ja riigikogu liige. Puhkan looduses, metsas ja mere ääres. Ka oma Kuressaare koduaias. Armastan lugeda ja reisida.

Olen uhke, et olen andnud oma panuse Eesti pensionisüsteemi väljatöötamisse, olen osaline Tartu Ülikooli Kliinikumi moodustamisel 1998. aastal. Unistan rahumeelsest äärmustevabast Eestist, kõiki eagruppe toetavast sotsiaalsüsteemist.

5011565